НАБУ оголосило нові підозри екснардепу Микитасю у справі "Укрбуду"

Максим Микитась 

Фото з відкритих джерел

Колишнього депутата підозрюють у наданні хабаря за видачу недостовірного висновку судексперта

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) 1 грудня оголосили колишньому народному депутату Максиму Микитасю нову підозру у справі "Укрбуду". Про це повідомляє пресслужба НАБУ.  

Зокрема, екснардепа підозрюють у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта. Його дії кваліфікували за частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу України.  

Крім цього, 30 листопада, про підозру в отриманні неправомірної вигоди повідомили заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ).

Як зазначається, у межах розслідування Нацполіції справи заволодіння майном Національної гвардії України, слідчий призначив судову оціночно-будівельну експертизу, яка мала встановити дійсну ринкову вартість об’єктів нерухомості в ЖК на Печерську та околиці Києва. Йдеться про об'єкти, які були предметом обміну між НГУ та компанією-забудовницею.

Новини за темою: ВАКС відправив Микитася під цілодобовий домашній арешт

Так, за угодою, в обмін на земельну ділянку у 1 гектар в центрі столиці Нацгвардія повинна була отримати в новому ЖК приблизно 50 квартир та 30 паркомісць. Однак, пізніше сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць. В обмін вона повинна була отримати 65 квартир у будинку, який та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва.

За даними слідчих, Микитась разом з експосадовцем "Укрбуду" домовилися із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до експертизи таким чином, щоб різниця у ринковій вартості між ЖК на Печерську і на околиці Києва була мінімальною – 7 млн грн замість 81 млн грн. За таку "послугу" посадовець ДНДЕКЦ отримав машиномісце ринковою вартістю 250 тис. грн.

Новини за темою: ВАКС стягнув з Микитася 30 мільйонів гривень застави

Однак, після початку розслідування НАБУ, забудовник додатково передав квартири Нацгвардії на суму 7 млн грн (виведеної за результатами недостовірних даних у проведеній експертизі). 

Наразі слідство встановлює інших осіб, які можуть бути причетними до злочинної схеми. 

Нагадаємо, два місяці тому Максиму Микитасю повідомили про підозру через його угоду з "Енергоатомом". За даними слідства, у 2017 році підрозділ НАЕК уклав договір на 929 млн грн із підконтрольною екснардепу компанією, за що посадовець держпідприємства отримав квартири.

Loading...