На Житомирщині виявили "загублене" місто часів Київської Русі

Під час огляду було виявлено невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи

У Городниці археологи знайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі. Про це повідомив науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров у Facebook.

"Археологи, що обстежували місце знахідки Городницького скарбу під керівництвом Андрія Петраускаса, віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі! Воно "загубилось" просто в Городниці! Виключно професійний погляд археологів виокремив серед дерев та горбистої місцевості структуру достатньо великого міста", - написав Алфьоров.

За словами науковця, місто мало дві лінії оборони - валів. Окрім того, "давні фортифікатори" створили ескарпи - спеціально підготовлені оборонні круті схили.

Також під час більш детального огляду було виявлено невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи - цегли княжого часу.

"Отже, перед нами віднайдений град із складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви). Щирі вітання всім учасникам експедиції, мешканцям Городниці, та науковій спільноті! Від нині можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років", - додав Алфьоров.

Новини за темою: Вчені знайшли ймовірну причину загадкової загибелі сотень слонів у Ботсвані

Нагадаємо, раніше на території Єгипету, в некрополі Саккара, розташованому поруч зі стародавньою столицею Мемфісом, археологи знайшли 13 повністю збережених дерев'яних саркофагів, що датуються серединою першого тисячоліття до нашої ери.

 

Loading...