На Запоріжжі викрили схему вивозу зерна з України

Повідомлено про підозру керівнику митного посту

Служба безпеки України викрила на Запоріжжі корупційну схему експорту зерна до Євросоюзу, яку організував один з чиновників із митних постів. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Слідчі встановили, що схему організував керівник митного посту спільно з кількома представниками комерційних структур. Так, протягом 2019-2020 років посадовець за винагороду сприяв фірмам-експортерам у незаконному вивезенні зернової продукції. 

"Комерсанти зазначали у товарно-супровідних документах недостовірні дані про вартість та походження товару, у такий спосіб штучно занижуючи розмір обов’язкових платежів до держбюджету. Натомість керівник митного посту "не помічав" цих невідповідностей", - йдеться в повідомленні.

Факт злочину було викрито під час чергової відправки зерна. За попередніми висновками, з цієї поставки до держбюджету могло не надійти понад 1,2 мільйона гривень.

Слідство стверджує, що за місяць зловмисники могли робити до 10 таких поставок.

Під час обшуків було вилучено документацію, яка доводить організацію корупційної схеми. У ході слідчих дій у начальника митного посту виявлено велику суму грошей у різній валюті, походження якої він не зміг пояснити.

Наразі керівнику митного посту повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ст. 364 (зловживання владою та службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Перевіряється причетність інших посадовців до схеми.

Новини за темою: 17 млн збитків для бюджету: На Львівській митниці викрили схему імпорту вантажівок

Нагадаємо, раніше у Луганській області Служба безпеки України викрила вертикально побудовану корупційну схему на понад п'ять мільйонів гривень, яку організували керівники Східної митниці Державної Фіскальної служби.

Згідно з повідомленням, було отримано докази систематичного вимагання митниками грошей від комерсантів за проведення митного оформлення товарних партій в режимі імпорт.

Loading...