На Запоріжжі спіймали банду, яка крала гроші з рахунків клієнтів приватних та держбанків

Зловмисники отримували щомісяця понад три мільйони гривень

У Запорізькі області співробітники Служби безпеки України блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого викрадали кошти з рахунків клієнтів приватних та державних банків в Україні та за її межами. Про це повідомляє пресслужба СБУ

Згідно з повідомленням, злочинну схему організували троє мешканців Мелітополя, які в центрі міста обладнали підпільний кол‑центр, де "працювало" 54 оператори.

Зловмисники, видаючи себе за працівників банків, телефонували клієнтам фінустанов і шахрайським способом отримували від них інформацію про CVV-код, номери і пін-коди платіжних карток. Отримавши доступ до клієнтських рахунків, вони робили переказ коштів на підконтрольні банківські рахунки.

Новини за темою: Двом співробітникам СБУ повідомили про підозру за розголошення держтаємниці

Як зазначається, для "роботи" з банківськими клієнтами з інших країн зловмисники використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.  Реалізуючи свою схему, зловмисники отримували щомісяця понад три мільйони у гривневому еквіваленті. 

Під час обшуку в приміщенні кол-центру правоохоронці вилучили 124 одиниці комп'ютерної техніки, шість одиниць телекомунікаційного обладнання, майже 60 тис. гривень, мобільні телефони і чорнові записи, які підтверджують незаконну діяльність.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч. 3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу, вирішується питання щодо оголошення про підозру організаторам злочину.

Новини за темою: На Одещині викрили колишнього посадовця "Укрзалізниці", який заволодів майже 100 тис. бюджетних грошей

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України викрила та блокувала схему незаконної поставки харчових продуктів в "ДНР" на загальну суму понад 8,5 мільйона гривень.

 

Loading...