На Закарпатті попередили спробу посягання на територіальну цілісність України

Фото з відкритих джерел

Група українців мали на меті оскаржити Тріанонський мирний договір

У Закарпатській області контррозвідники припинили діяльність групи осіб, які намагалися посягнути на територіальну цілісність України. Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Як зазначається, група українців намагалися оскаржити в міжнародних інстанціях результати Тріанонського мирного договору, згідно з яким 1920 року від Королівства Угорщина відійшла частина земель сучасної Закарпатської області. Для втілення цього громадяни також залучали співвітчизників. 

За даними експертизи, бюлетені, які використовувалися зловмисниками для анкетування українців, містять заклики до порушення територіальної цілісності України.

У результаті було відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність) Кримінального кодексу України. У межах цього провадження також було задокументовано факт використання представниками іноземних організацій громадянина України для збору підписів мешканців області на підтримку петиції щодо скасування умов Тріанонського мирного договору.

Новини за темою: У переговорах України з Угорщиною ніхто не йде на поступки, – Кулеба

Організатору анкетування повідомлено про підозру та обрано міру запобіжного заходу. Наразі перевіряється інформація щодо можливої причетності до антиукраїнської діяльності інших осіб та організацій.

Нагадаємо, нещодавно суд в Люксембурзі ухвалив рішення, що угорський закон, що обмежує роботу неурядових організацій з іноземним фінансуванням, є дискримінаційним та порушує законодавство Європейського Союзу.

 Loading...