На Івано-Франківщині викрили реабілітаційні центри, де незаконно утримували людей

Пацієнтів "лікували" за гроші, отримані від близьких родичів

В Івано-Франківській області правоохоронці викрили "реабілітаційні центри" для алко- та наркозалежних осіб, де незаконно утримували людей проти їхньої волі. Про це повідомляє Нацполіція області.

Згідно з повідомленням, незаконні заклади розміщувались у приватних будинках в Івано-Франківську та в селі Угринів.

Як зазначається, керівники цих "реабілітаційних центрів" не мали жодних дозвільних документів на зайняття такою діяльністю та жодного стосунку до медичної сфери. 

Правоохоронці з'ясували, що до закладів під приводом реабілітації були поміщені близько 40 осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю, яких незаконно та примусово утримували впродовж певного періоду часу та "лікували" за гроші, отримані від близьких родичів.

"З власної волі залишити центр пацієнти не могли, оскільки перебували під постійним наглядом персоналу. Усі документи, які були у "пацієнтів", відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови телефоном також контролювались", - йдеться у повідомленні. 

Під час обшуків були вилучені установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили "реабілітацію", а також інші речові докази протиправної діяльності - розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп'ютерну техніку та інше.

Правоохоронці підозрюють в незаконному утриманні групу чоловіків віком від 30 до 40 років, вони — вихідці зі східних областей, які проживали на території Івано-Франківської області.

Зараз триває розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України. За чинним законодавством за таку протиправну діяльність передбачено покарання – від 5 до 10 років позбавлення волі.

Новини за темою: У Чорногорії відкрився український реабілітаційний центр

Нагадаємо, раніше в Одесі правоохоронці викрили діяльність реабілітаційного закладу без відповідних дозволів та ліцензій, який правопорушники організували у приватному будинку на території Київського району міста.Loading...