На Донеччині через посуху та проблеми з ґрунтом здійнялась пилова буря

Через негоду рівень забрудненості повітря був небезпечним

У місті Краматорськ Донецької області здійнялася пилова буря, яка забруднила повітря до небезпечного рівня. Про це повідомляє "Kramatorsk post".

Зазначається, що негода тривала вчора, 30 вересня. "З середини дня в місті дув сильний вітер, місцями крапав невеликий дощ, а потім в повітря піднявся пил. Через нього погіршилася видимість на вулиці, а ще пил осідав на автомобілі й одяг городян", – йдеться в повідомленні.

Через це сайт моніторингу якості повітря Eco-City показував "червоний", небезпечний, рівень забруднення повітря в місті. Зокрема, було перевищено показники щодо пилу з розміром часток 2,5 мкм та 10 мкм. Повідомляється, що таке повітря впливає навіть на здорових людей. При цьому громадянам із серцево-судинними захворюваннями категорично заборонено перебувати на вулиці, адже підвищується ризик виникнення інсульту та інфаркту.

За словами представниці місцевого центру гідрометеорології Світлани Марчук, на утворення пилових бурь впливають структура і рівень вологості ґрунту, характер рельєфу місцевості, швидкість вітру тощо. "В нашій ситуації все зійшлося: посуха, деградація і зневоднення грунтів в результаті вирощування монокультур, пориви вітру до 15-20 м/с", – сказала Марчук.

Крім того, метеоролог додала, що в степовій зоні Донецької височини тривалість пилових бур може становити понад 10 годин.

Новини за темою: У Харкові сильний ураган розтрощив машини та травмував людину. Відео

Раніше повідомлялося, що  в Україні внаслідок дощів і поривів вітру та спрацювання системи захисту ліній електропередач знеструмлено 162 населених пункти. Через негоду без світла залишилися жителі в 9 областях.

Loading...