Мир в Україні: Треба змінювати не ТКГ та її роботу, а саме зміст, – Наливайченко

Валентин Наливайченко

Зміст ТКГ необхідно повернути на розв'язання проблем людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях

Тристоронню контактну групу з мирного врегулювання ситуації на Донбасі і її роботу не треба змінювати. Змінити необхідно її зміст.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK заявив народний депутат, колишній глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

Він зауважив, що перша стратегічна помилка президента України Володимира Зеленського полягала у тому, що він як нова українська влада не представив новий план дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі, а пішов по тому формату, який не приніс жодних результатів за попередні роки. Ба більше, додав Наливайченко, президент підписав комюніке про повну відданість імплементації попередніх Мінських домовленостей.   

Помилка Зеленського №2, продовжив гість ток-шоу, – українська влада зараз піднімає рівень представництва України в ТКГ. Зокрема, включає туди віцепрем’єра, керівників парламентських комітетів від "Слуги народу" та чимало чиновників. Наливайченко дивується, з якою метою влада робить такі кроки.

Тому, аналізуючи дії чинної влади, Валентин Наливайченко заявив, що Тристоронню контактну групу і її роботу не треба змінювати, натомість, зміни потребує її зміст.

"І я цей зміст зараз повернув би саме на вирішення проблем людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Район від району, місто від міста! І для цього потрібен Міжнародний економічний фонд, про що я давно говорю. І це завдання української дипломатії – про це конкретно домовитись і це конкретно надавати як інструмент, а я вважаю, що він потрібен, для відновлення миру та для нації. Без інструментарію, фінансування, без грошей, я собі не уявляю, як рухатись далі. Особливо, вздовж лінії розмежування, особливо, саме в Донецькій та Луганській областях", – підсумував Валентин Наливайченко.

Новини за темою: Бойко: Зміна голови української делегації у ТКГ не замінить політичних рішень

Нагадаємо, У вівторок, 28 липня, стало відомо, що Леонід Кучма йде з Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. 

Напередодні президент України Володимир Зеленський подякував другому президенту Леоніду Кучмі за його роботу на чолі української делегації в Тристоронній контактній групі.

Кучма відмітив, що упродовж останнього року робота ТКГ була відновлена та значно просунулася. Крім того, представники групи змогли зробити низку важливих кроків та досягнути важливих домовленостей.

Згодом у президента повідомили, що перший президент України Леонід Кравчук погодився стати очільником української делегації у Тристоронній контактній групі.

 Loading...