МОЗ хоче випробувати на українцях сумнівний препарат компанії "Фармак" - ЗМІ

РБК

Про намір Міністерства охорони здоров'я провести експеримент над українцями стало відомо журналістам видання "РБК-Україна". За їхніми даними, МОЗ вже визначив перелік лікарень, в яких пацієнтам будуть давати "Амізон Макс" виробництва "Фармак" і перевіряти, який ефект він матиме при лікуванні коронавірусу. При цьому видання відзначає, що сам "Амізон Макс" ніде за кордоном раніше не проходив незалежних досліджень, він не рекомендований ВООЗ і не включений до жодного протоколу лікування хворих із COVID-19.

РБК

"Згадані ліки з 1996 року виробляє столична компанія "Фармак", що належить одній з найбагатших жінок України - Філі Жебровській", - пише видання.

Як повідомляє видання, "Амізон Макс" містить йод і спочатку позиціонувався як ненаркотичний анальгетик. В середині 2000-х його позиціонування змінилося і йому стали приписувати протизапальні, жарознижуючі та імуномодулюючі властивості. Крім того, зазначалося, що "Амізон Макс" нібито виводить з організму токсини і захищає печінку.

Втім, усі ці твердження засновані на замовних дослідженнях, замовником яких виступав сам "Фармак".

"Про ефективність "Амізону" повідомляється в основному в замовних публікаціях, за межами колишнього Радянського Союзу його ніхто не сертифікував, Всесвітня організація охорони здоров'я не включала препарат у свої рекомендації. Не згадується він також і в спеціалізованих зарубіжних виданнях", - уточнює видання.

Нещодавно аналогічна ситуація була з препаратом "Протефлазід", який також намагалися нав'язати українцям як ефективний засіб в боротьбі з коронавірусом. Однак з'ясувалося, що цей препарат виявився звичайною спиртовою настоянкою на двох травах.

Loading...