Новини » Події Читать эту новость на русском

Мотиви "луцького" та "київського" терористів дуже подібні: Психіатр Суббота заявив про специфічність підготовки терактів

Спартак Суббота

Терористи, як правило, не телефонують у поліцію, а в ситуації у Києві та Луцьку чоловіки телефонували у поліцію і повідомляли про заручників

Психіатр, радник міністра охорони здоров’я Спартак Суббота заявив, що мотиви "луцького" та "київського" терористів дуже подібні, вони діяли за специфічною, нетиповою для терористів, підготовкою злочинів. 

Про це він сказав під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK.

"У нинішньому випадку мотиви не дуже відрізняються від "луцького терориста". Насправді, вони дуже подібні між собою. При цьому що перший, що другий володіють подібними якостями і набором розладів. Також що в першому, що другому випадку підготовка до злочину була дуже специфічна. Не чітка, не розглядалося виконання якихось умов. Тобто вони не розраховували, що хтось буде виконувати їхні умови, але раптом так станеться, що вони зможуть спекулювати на страхах. Тому таким от чином ми можемо спостерігати ще розлади у таких людей щодо їхньої оцінки викупу. Наприклад, вони просять викуп 40 тисяч. Але яка здорова людина буде просити такі кошти?" – зауважив експерт.

Новини за темою: Терористичний акт: Правоохоронці відкрили справу через захоплення банку в Києві

Окрім цього психолог звернув увагу на те, що обидва терористи діяли за схожою моделлю. 

"Він ("київський терорист", – ред.) сам зателефонував у поліцію. Але розумієте, терористи, як правило, не телефонують у поліцію. Вони вимагають напряму від адміністрації. А у даному випадку він зателефонував у поліцію і сказав, що він зараз тримає заручника. Тобто модель дуже подібна з луцькою. Майже не відрізняється", – прокоментував Спартак Суббота.

Новини за темою: Перше інтерв'ю луцького терориста: Про постановку затримання, розмову з президентом й психлікарню

Як повідомляли, сьогодні, 3 серпня у центрі Києва чоловік захопив заручницю та погрожував підірвати відділення банку.

Стало відомо, що зловмисник, який захопив заручницю у столичному бізнес-центрі, вимагає розпочати телетрансляцію. Зокрема, на телеканалі ZIK.

Додамо, Антон Геращенко повідомив, що чоловік є громадянином Узбекистану.

Згодом стало відомо, що громадянина Узбекистану, який захопив заручницю і погрожував підірвати вибухівку у відділенні банку у приміщенні бізнес-центру "Леонардо" у центральній частині Києва, затримали.

Нагадаємо, 21 липня в центрі Луцька на Театральній площі чоловік з вибухівкою і зброєю захопив маршрутку. За словами очевидців події, постріли звучали кожні 10 хвилин

Пізніше злочинець заявив, що у місті є ще один автобус із заручниками, і в іншому людному місці захована вибухівка. Також з'явилося відео з місця подій

Президент України Володимир Зеленський взяв справу під особистий контроль, а міністр МВС Арсен Аваков екстрено вилетів на Волинь для координації дій по звільненню заручників.

Згодом Володимир Зеленський виконав вимоги чоловіка, який взяв заручників у Луцьку. Зокрема, на відео гарант закликає усіх подивитись фільм "Земляни".

Близько 22:00 у Луцьку розпочався штурм автобуса, в якому знаходилися заручники. Згодом стало відомо, що усіх заручників звільнили, а правоохоронці затримали Максима Кривоша.

Як повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Максим Кривош, який захопив автобус із заручниками, мав спільників. Кількох із них уже затримали.

Loading...