"МДБ ЛНР" завербували співробітницю Луганської ОДА

Представники "ЛНР" Фото з відкритих джерел

Жінку змусили підписати угоду про конфіденційну співпрацю з представниками самопроголошеної республіки

У Луганській області представники так званого "МДБ ЛНР" завербували співробітницю Луганської обласної державної адміністрації (ОДА). Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Як зазначається, жінку затримали на КПВВ "Станиця Луганська" під час відвідин родичів. Після чого представники так званої "Луганської Народної Републіки" почали схиляти її до співпраці з ними. Зокрема, наполягали, аби чиновниця систематично передавала їм службову інформацію та залучила до співпраці з ними свого чоловіка-секретоносія, який працює у Нацполіції. У разі відмови жінці погрожували завдати шкоди життю та здоров'ю її рідних.  

За словами постраждалої, представників "МДБ" цікавила інформація про роботу адміністрації, персональні дані керівництва та співробітників, паролі доступу до електронної пошти тощо.

Під тиском жінка підписала угоду про конфіденційну співпрацю та отримала інструкції. А після приїзду на контрольовану українською владою територію вона почала отримували електронні листи з погрозами і вимогами вийти на зв'язок.

Новини за темою: Російські спецслужби намагалися завербувати львів’янку, – СБУ

У результаті співробітниця Луганської ОДА сповістила правоохоронні органи щодо обставин свого вербування та поставлених завдань. Після ретельної перевірки її звільнили від кримінальної відповідальності. 

Зауважимо, згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України, звільняються від відповідальності громадяни, які не вчиняли жодних дій на виконання злочинного завдання ворожих спецслужб і добровільно повідомили правоохоронцям про свій зв'язок з ними та поставлені завдання.

Нагадаємо, нещодавно українські правоохоронці викрили спробу вербування жительки одного з прифронтових населених пунктів Луганської області з боку ФСБ Росії. Жінку затримали на міжнародному пункті пропуску і змусили підписати зобов’язання про співпрацю.

Loading...