Лісові пожежі – це питання комерції окремих злочинних угруповань, – Опанащенко

Пожежі в Луганській області ДСНС у Луганській області

Політик назвав, хто відповідальний за таку ситуацію

Лісові пожежі – це питання комерції окремих злочинних угруповань: після займань лісові масиви вирубують і продають.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив член партії "Опозиційна платформа - За життя" Михайло Опанащенко.

"Для мене питання пожеж – це питання комерції окремих злочинних угруповань. У нас в Херсоні дуже часто горять ліси. Часто така пожежа супроводжується тим, що потім приїжджає група молодих хлопців під прикриттям і починає рубати і вивозити ліс. Тому це абсолютно комерційний проєкт, і ВРУ несе за це повну відповідальність, прем'єр-міністр несе за це 100% відповідальність", – сказав Михайло Опанащенко.

Новини за темою: Для жителів Луганської області, які втратили домівки через масштабні пожежі, знайшли тимчасовий прихисток

Гість ток-шоу нагадав про вбивство активістки Катерини Гандзюк і зазначив, що одна із імовірних причин убивства активістки була боротьба з підпалами, щоб не продавали ліс.

"У нас штучний ліс росте в Цюрупинську для того, щоб стримати пустелю. Це дуже великі штучні насадження. Спочатку робиться пожежа. Припустимо, згоріло, 5 тисяч га, сказали – 19 тисяч. Ліс, який горів, вивозиться за дешевшою ціною, а під цю справу вирубують ще тисячі гектарів поряд", – сказав Михайло Опанащенко.

Нагадаємо, 30 вересня в кількох районах Луганської області виникло загоряння сухої трави та лісової підстилки, через що жителів кількох сіл евакуювали. Тоді повідомляли, що гасіння вогню ускладнюють сильні пориви вітру.

Учора, 1 жовтня, стало відомо, що незаконні збройні формування на Донбасі здійснили обстріл лісового масиву, в результаті чого виник новий осередок пожежі

За останніми даними, в результаті пожеж загинули 9 людей і 17 осіб постраждали. Наразі продовжується гасіння пожежі та встановлення причин загоряння.

Додамо, під час лісових пожеж на Луганщині вогонь розповсюдився на понад 19 тис. га території у 8 осередках.

Loading...