live

Комаровський заявив, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні вже минув

Євген Комаровський. Фото: УНІАН

Переповнені реанімації не приховаємо, але переповнених реанімацій реально немає

Україна була закрита 16 березня. Перед цим тисячі людей в’їхали в країну, яких ми вважаємо тими, хто завіз цю хворобу. Тобто, максимум до 21 березня більшість уже мала би захворіти, і 27 березня мала би відбутися масова госпіталізація людей у стаціонари. Але цього не відбулося.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив лікар-педіатр, письменник і телеведучий Євген Комаровський.

"Давайте разом із вами поміркуємо. Країна була закрита 16 березня. Перед цим закриттям сотні тисяч людей в’їхали в країну. Зверніть увагу, 16 березня. Ми усі вважаємо, що саме вони, ось ці  заробітчани, завезли в країну хворобу. Як ми знаємо, середній інкубаційний період – 5 днів. Тобто максимум 21 березня у більшості із них уже мали б з’явитися симптоми. Ми також знаємо, що після появи симптомів, важкий стан, якщо він розвивається, розвивається на 5-10 день. Тобто до 21 березня більшість уже мала би захворіти, і 27 березня мала би відбутися масова госпіталізація десятки сотень людей у стаціонари. Але цього не відбулося", – зауважив Євген Комаровський.

Новини за темою: Комаровський: У медичній сфері України – системна стратегічна криза

Водночас його дивує позиція головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, який заявляє, що пік захворюваності очікується на 14 квітня. Комаровський вважає, що тут справа або у непрофесіоналізмі, або головний санітарний лікар знає те, що ніхто не знає.

Новини за темою: Жителі Уханя відсвяткували закінчення карантину. Відео

"Хто робив ці розрахунки? Логічно, вже сьогодні, або ще 5 днів тому мала би бути масова госпіталізація важких хворих. Не 5, не 10, не 30, а сотні важких хворих. Цього не відбулося. Тому ще раз кажу, ми реального масштабу захворюваності не знаємо. Ті цифри, які є, можна помножити на 20 разів. Але ми переповнені реанімації не приховаємо. А переповнених реанімацій реально немає. Тому тут або непрофесіоналізм, або вони знають щось таке, що більше ніхто не знає", – додав Євген Комаровський.

Нагадаємо, станом на 9:00 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних, 45 пацієнтів одужало.

Як повідомляли, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів України 8 квітня заявив, що розмову про ймовірне послаблення карантинних заходів можна буде вести не раніш як у травні.

Loading...