live

Коли повернуть наших хлопців: Львів відмовив Росії в передачі останків радянського розвідника Кузнєцова

Засідання Львівської міської ради Пресслужба Львівської міськради

Голова Львова Садовий сказав, що слід чекати на рішення СБУ та МЗС

У Львові на засіданні виконавчого комітету міської ради прийняли рішення відмовити у перепохованні в Росії праху радянського розвідника Кузнєцова з Пагорбу Слави.

Про це говориться в заяві на сайті Львівської міськради.

Як зазначається, відповідне рішення до суду подала племінниця Кузнєцова, яка вимагає передати до РФ його останки - розвідника поховали на Пагорбі Слави у 1960 році.

Новини за темою: На Житомирщині виявили останки трьох солдатів, які загинули у 1941 році

Так, мер Львова Андрій Садовий запропонував перенести розгляд цього рішення до моменту отримання відповіді з цього приводу від Служби безпеки України і Міністерства закордонних справ.

За його словами, поки українські військові знаходяться в полоні на окупованих територіях, Львів не має морального права розглядати це питання.

"Ми знаємо як багато наших хлопців сьогодні знаходяться в полоні, ми сьогодні потерпаємо від російської агресії, тому дуже важливо, щоб по цьому питанню була чітка позиція Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ, і якщо це допоможе визволити наших хлопців, то ми однозначно будемо рухатися в напрямку політики нашої держави", - аргументував він.

Садовий додав, що розгляд питання продовжиться після того, як він отримає листи від СБУ та МЗС.

Водночас мер Львова підкреслив, що він був би щасливий, якщо це б допомогло повернути з російського полону когось з українців.

Як зауважив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, в останній відповіді СБУ говорилося про те, що вони теж вважають, що це питання держави.

Новини за темою: Україна запросила Польщу до участі у пошуках останків поляків у Дрогобичі

Довідка

Микола Кузнєцов - радянський розвідник, агент НКВД. Під час Другої світової війни він працював на території західної України. Особисто ліквідував 11 генералів і високопоставлених чиновників окупаційної адміністрації нацистської Німеччини, зокрема, застрелив віцегубернатора окупованої Галичини Отто Бауера і шефа канцелярії галицької адміністрації Генріха Шнайдера, підкинувши сфабрикований документ, в якому нібито йшлося про наказ організаторів ОУН вбити Брауера. Наслідком стала низка каральних заходів нацистів проти українських націоналістів. Микола Кузнєцов загинув в бою 8 березня 1944 року в селі Боратин Бродівського району Львівської області.

Нагадаємо, раніше пам'ятник Кузнєцову також не обходили увагою. Влітку 2017 року з надгробка розвідника Миколи Кузнєцова викрали металеві літери та цифри.Loading...
Loading...
Loading...