Капітану затонулого танкера Delfi повідомили про підозру

Танкер "Делфі" біля берегів Одеси 

EPA-EFE

Його звинувачують у порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту

Капітанові танкера Delfi, який сів на мілину біля берегів Одеси, повідомили про підозру. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Одеської області.

Згідно з повідомленням, у листопаді 2019 року вантажний танкер Delfi під керуванням капітана, перебуваючи в Чорному морі у акваторії порту "Південний" під час шторму зірвався з якоря та, дрейфуючи, сів на мілину поблизу одеського пляжу "Дельфін".

"Так, підозрюваний, в порушення правил безпеки мореплавства та вимог міжнародного свідоцтва про мінімальний склад екіпажу, з командою із трьох замість п'яти осіб, незважаючи на втрату одного з якорів, непрацездатність головних двигунів судна, відсутність палива та попередження про погіршення погодних умов, відмовився від допомоги, чим поставив під загрозу життя членів екіпажу та сторонніх осіб", - зазначили у прокуратурі.

Прокуратури повідомили про підозру капітану судна у порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що створило небезпеку для життя людей за ч. 1 ст. 276 КК України.

Нагадаємо, танкер Delfi під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника Delfi біля узбережжя Одеси і заявила, що основними причинами аварії стали порушення зі сторони судновласника і капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах та обмежена кількість на судні палива.

Loading...