Із танкера Delfi знову стався витік, ситуацію визнали НС місцевого рівня

Танкер Delfi

Фото з відкритих джерел

Чергова спроба підняти судно закінчилася витоком нафтопродуктів

Події навколо танкера Delfi, який затонув біля узбережжя Одеси, визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

За його словами, у неділю, 26 липня, відбулося засідання Комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації, одним із основних питань якого було обговорення ситуації навколо танкеру Delfi.

"Чергова спроба підняти судно на кіль провалилась, натомість маємо новий вилив нафтопродуктів (ГДК) у воду. Забруднено близько 100 квадратних метрів поверхні води. Держекоінспекцією в Одеській області відібрані проби води для лабораторного визначення вмісту ГДК. Станом на вчора - 25 липня - було встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації нафтопродуктів у 4,8 разів", - зазначив Мальований.

Новини за темою: Шмигаль доручив Криклію взяти на особистий контроль питання підіймання судна Delfi в Одесі

Він також зазначив, що було вирішено відмовити у продовженні робіт компанії-підряднику судновласника і долучити до операції потужності Адміністрації морських портів України та ДСНС. Також, з огляду на перебіг подій, ситуацію навколо танкера визначено як надзвичайну ситуацію місцевого рівня.

Новини за темою: В Одесі підрахували збитки від аварії Delfi, попередньо вийшло понад 410 тисяч гривень

Нагадаємо, нещодавно міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що власник затонулого під Одесою судна Delfi спробує ще раз його підняти і, якщо ця спроба буде невдалою, то він відмовиться від прав власності на танкер. 

Loading...