Ілля Кива: Нацполіція і ОГП повинні перевірити інформацію про фінансові махінації Бігуса

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Інформація про можливі зловживання фінансового характеру з боку журналіста Дениса Бігус повинна стати предметом перевірки слідчих Національної поліції України та Офісу Генпрокурора. Мова про це йде в відповідних зверненнях народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Іллі Киви, оприлюднених на його сторінці в Facebook.

"ЗМІ повідомили, що Бігус є керівником 5-ти організацій, в яких по одному співробітнику - це сам Бігус. На рахунки цих компаній в 2014-2020 рр. були переведені 74 млн 172 тис. грн - грантова допомога від Представництва ООН в Україні, Єврокомісії, фонду Сороса "Відродження", посольств Нідерландів і США. Після надходження ці кошти перераховувалися наближеним людям, зокрема, ФОП Володимир Харечко і ФОП Євген Воробйов - юристам проєкту "Бігус.Інфо". Кошти виводяться зі сталою періодичністю, що може свідчити про приховані трудові відносини і умисне ухиляння від сплати податків за фактично найманих працівників", - йдеться в зверненнях.

Ілля Кива також зазначає, що згідно з оприлюдненими в ЗМІ відео, у Дениса Бігуса працює більше 10 журналістів, на рахунки Харечко і Воробйова було виведено майже 44 млн грн.

"Роботодавець із зарплати найманих працівників відраховує до бюджету 18% податку на дохід фізичних осіб, 1,5% військового збору, а також 22% ЄСВ. А фізична особа - підприємець платить лише 5% податку від доходу і невисокий ЄСВ. За умисне ухилення від сплати податків, зборів, що входять в систему оподаткування, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, передбачена відповідальність згідно ст.212 КК України", - підкреслюється в документі.

У зв'язку з цим нардеп просить організувати перевірку вказаних фактів, встановити обставини, які можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, і в разі підтвердження - почати кримінальне провадження.