Новини » Події Читать эту новость на русском

ОГП відкрив провадження за фактом екоциду, який призвів до повеней на заході

Негода на Прикарпатті

Нацполіція

Також порушені кримінальні справи за ст. 246 ККУ

Через повені на заході України прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом екоциду і порушень природоохоронного законодавства. Також порушені провадження через незаконні вирубки лісів. Про це повідомив заступник генпрокурора Олексій Симоненко у програмі "Право на владу".

Він повідомив, що наразі зареєстровано відразу декілька кримінальних проваджень.

"Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом екоциду, масового знищення рослин, а також численних порушень природоохоронного законодавства, яке призвело до екологічної катастрофи", - сказав Симоненко.

Крім того, порушено кримінальні справи за ст. 246 ККУ стосовно незаконної порубки лісів.

"У ході розслідування буде надана оцінка діям службових осіб і проаналізовані численні кримінальні провадження, які розслідуються за фактами незаконної порубки лісів у цьому регіоні", - сказав Симоненко.

Новини за темою: Негода на Західній Україні: У ГТС заявляють про ризик пошкодження об'єктів

Нагадаємо, протягом останніх днів Україну накрили сильні зливи та повені, які спричинили масові підтоплення житлових будинків, сільськогосподарських угідь, а також пошкодили дороги та об'єкти критичної інфраструктури. 

Найбільше лиха негода наробила на Прикарпатті. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ситуація в регіоні критична, а затоплення перевершує масштаб 2008 року. 

За попередніми підрахунками, для ліквідації наслідків повені лише Івано-Франківська область потребує понад 500 мільйонів гривень.

У зв'язку із масштабами руйнувань Україна звернулась до держав-партнерів та штаб-квартир міжнародних організацій з проханням про допомогу. Такі ж звернення було надіслано до ЄС та НАТО.

 Loading...