Новини » Події Читать эту новость на русском

ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом примусової "паспортизації" в ОРЛО

Паспорти так званих "ДНР" та "ЛНР" Фото з відкритих джерел

Паспорти вже отримали понад 200 тис. осіб

Луганська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом примусової "паспортизації" громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, перші особи адміністрації так званої "ЛНР" проводять насильницьку політику щодо примусового отримання українцями на території ОРЛО так званих паспортів громадянина "ЛНР".

"Вказані дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року та ст. 75 Додаткового протоколу від 8 червня 1977 року (Протокол І) ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області", - зазначили у прокуратурі.

За попередніми даними, паспорти так званої "ЛНР" отримали понад 200 тис. осіб.

Раніше повідомлялося, що на непідконтрольних українському уряду територіях Луганської та Донецької областей місцева влада видає дітям-сиротам паспорти РФ, а також "ЛНР" та "ДНР". Як зазначається, такі діти не можуть виїхати на підконтрольну територію України, щоб отримати легальні документи.

Також нагадаємо, що з 1 березня 2020 року українці не зможуть перетинати державний кордон з України до Російської Федерації на підставі паспорта громадянина України або свідоцтва про народження, вони зможуть відвідати Росію тільки за закордонними паспортами.

Loading...