Головний санітарний лікар розповів, чому людей, які приїхали з-за кордону, не поселили в санаторії МОЗ на обсервацію

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко

Фото з відкритих джерел

Кращих умов для обсервації, які є у громадян в домашніх умовах, не існує ніде

Забезпечити в санаторіях МОЗ примусову обсервацію для всіх людей – нереально й неможливо. Оскільки умови, в яких перебувають ці заклади, не відповідають тому, що передбачає обсервація.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Ведуча програми поцікавилася у Віктора Ляшка, чому всіх українців, які повернулися з-за кордону, не помістили на обсервацію, зокрема у санаторії Міністерства охорони здоров’я.

У свою чергу, посадовець заявив, що ізолювати таку величезну кількість людей, які повернулися в Україну, просто неможливо.

Новини за темою: Головний санітарний лікар доручив створити при кожній ЦРЛ виїзну мобільну бригаду для діагностики коронавірусу

"Примусова обсервація робиться на 14 днів. І забезпечити в наших МОЗівських санаторіях примусову обсервацію для всіх людей – це нереально і неможливо. Оскільки умови, в яких перебувають ці заклади, не відповідають тому, що повинна передбачати обсервація", – сказав Віктор Ляшко.

Водночас він додав, що ізоляція людини на 14 днів передбачає наявність в окремому приміщенні окремої вбиральні та душу.

"Якби ми заганяли їх всіх на обсервацію, ця обсервація могла б тривати місяцями через те, що ми б виявляли одного інфікованого в закладі і термін обсервації знову продовжувався би на 14 днів", – зазначив Віктор Ляшко і додав, що кращих умов для обсервації, ніж які є у громадян в домашніх умовах, не існує ніде.

Нагадаємо, станом на 10:00 четверга, 26 березня, в Україні лабораторно підтвердили 156 випадків COVID-19.

Крім того, кількість людей у світі, які заразилися коронавірусною інфекцією COVID-19 збільшилась майже на 50 тис. осіб і становить 471 783 людини.

 

 

Loading...