Франція і Катар надсилають до Бейрута польові госпіталі та медикаменти: Українка розповіла, як Ліван оговтується від смертельного вибуху

Телеканал ZIK

Зранку у Бейруті було чимало інформації, яка викликала паніку у людей, зокрема про те, що в країні немає зерна і ліків

Через велику кількість постраждалих внаслідок вибуху у Бейруті місць у лікарнях Лівану не вистачає, тому Франція і Катар надсилають до Бейрута літаки з польовими госпіталями, медикаментами та рятувальниками.  

Про це під час включення в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK  розповіла Ірина Карапата, яка проживає у Бейруті.  

Зокрема, жінка зазначила, що коли пролунав вибух, чимало людей подумали, що у Лівані стався землетрус, інші казали про бомбардування зі сторони Ізраїлю.   

"Але коли ми вийшли на вулицю і побачили стовпи диму з місця, де був порт, і вже були перші новини, ми зрозуміли, що йдеться про два вибухи на території порту", – розповіла Ірина Карапата.

Вона додала, що територія монастиря, де вона перебувала на момент вибуху, не зазнала серйозних ушкоджень, однак храм, який знаходиться за 200 метрів від монастиря, і школа були пошкоджені.

Також, за її словами, зранку у Бейруті було чимало інформації, яка викликала паніку у людей.  Зокрема про те, що в країні немає зерна і ліків.   

"Але згодом ця інформація була спростована. Хоча з іншого боку, 4 тисячі потерпілих і поранених людей неможливо помістити в лікарні. Тому зараз інші країни – Катар, Франція – надсилають сюди вантажі з польовими госпіталями, медиками і рятувальниками", – додала Ірина Карапата, яка була очевидицею вибуху у Бейруті.

Новини за темою: Кілька українців через вибух у Бейруті отримали незначні травми, – посол

Нагадаємо, напередодні в порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи, внаслідок яких пошкоджено десятки будівель. 

Пізніше, за результатами початкового розслідування, причиною вибуху в Бейруті стала бездіяльність та недбалість у зберіганні вибухонебезпечних матеріалів на портових складах. Як зазначається, пожежа почалась на 9-му складі і перекинулась на 12-й, де зберігалася аміачна селітра. Питання безпеки зберігання селітри розглядали декілька комітетів, але вони так і не видали указ про утилізацію цього легкозаймистого матеріалу.

За інформацією Reuters, за 6 місяців до вибуху було попередження про необхідність утилізації селітри, проте декілька комітетів так і не видали відповідний указ.

Loading...