Новини » Події Читать эту новость на русском

FinCEN files містять дані про сумнівні операції Фірташа, Клюєва і Коломойського, - ICIJ

Ігор Коломойський

Фото з відкритих джерел

Цей витік інформації можна порівняти з "панамським" і "райським" досьє

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) 20 вересня ввечері почав публікацію величезного масиву даних FinCEN - підрозділу Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами, і серед 20 перших фігурантів у ньому виявилися троє з України: Дмитро Фірташ, Андрій Клюєв та Ігор Коломойський, передає "Інтерфакс-Україна".

"SARs (звіти про підозрілу активність) відображають стурбованість фахівців з комплаєнсу і не обов'язково вказують на злочинну поведінку або інші правопорушення", - зазначає ICIJ, додаючи, що зазначені категорії "корупція" або "шахрайство" також не обов'язково вказують на неправомірну поведінку.

Зокрема, в матеріалі консорціуму щодо Фірташа кажуть про файли 50 банків з 38 SARs і 756 транзакцій на загальну суму $ 2,37 млрд в період з 2003-го по 2017 рік.

У розділі про Клюєва наведена інформація про 65 банків, 5 SARs, 752 транзакції на $ 244,9 млн у 2010-2015 роках, а про Коломойського - відповідно про 34 банки, 13 SARs, 277 транзакцій на $ 308,6 млн у 2012-2017 роках.

Агентство "Слідство.Інфо", яке входить в ICIJ, уточнило, що доступ до документів FinCEN отримало американське видання BuzzFeed, яке вже поділилося ними з колегами з ICIJ, і 400 журналістів з 88 країн світу майже півтора року досліджували та перевіряли підозрілі транзакції на загальну суму $ 2 трлн.

"Серед операцій, які американське відомство вважає підозрілими, спливають компанії, пов'язані з Коломойським, Ахметовим, Клюєвим та іншими відомими українцями. Журналістські розслідування щодо них будуть публікуватися найближчими днями та тижнями виданнями по всьому світу", - повідомила в першому матеріалі про FinCEN files головний редактор "Слідства.Інфо" Анна Бабинець.

За оцінкою BBC, цей витік інформації можна порівняти з "панамським" і "райським" досьє, він містить відомості про можливе відмивання грошей і обхід санкцій через найбільші банки світу в період до 2017 року.

 
Нагадаємо, на початку серпня у Клівленді (США) агенти Федерального бюро розслідувань прийшли з обшуками в офіси фірми, власником якої значиться український олігарх Ігор Коломойський.
 
Крім того, раніше Верховний суд Великої Британії призначив розгляд позову ПриватБанку проти колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на березень 2022 року.
Loading...