Екснардепа від "Народного фронту" Левуса можуть посадити на 6 років за схему з отриманням грошей на готель

Андрій Левус Фото з відкритих джерел

П'ять народних депутатів попереднього скликання звинувачуються в тому, що створили схему і витягли з державного бюджету понад 2,6 млн грн. Йдеться про оплату житла з бюджету, якого вони нібито не мали в столиці. У середу, 9 вересня, у Вищому антикорупційному суді слухалася справа одного з підсудних  - екснардепа від "Народного фронту" Андрія Левуса, повідомляє "Закон і бізнес".

До парламенту він перебрався з посади заступника Голови Служби безпеки, яку посів наприкінці лютого 2014 року, бо до цього очолював "комендатуру самооборони".

Згідно з обвинувальним актом, нардеп незаконно отримав майже 544 тисяч гривень, які сплачувалися з бюджету Верховної Ради за номер у готелі "Київ" за нібито відсутність у нього житла в столиці (насправді житло у нього було). Такі дії кваліфікували за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою), що передбачає від 3 до 6 років в'язниці.

Новини за темою: Незаконна компенсація за житло: Завершено слідство щодо екснардепа Левуса

Стратегія захисту зводиться до того, що звернення про виплату компенсацій не є "владним актом". Тобто нардеп попросив - Апарат Верховної Ради перераховував гроші. А якщо хтось із працівників апарату через свою недбалість не проконтролював дотримання вимог закону, то вони, за логікою одного з адвокатів, і повинні нести відповідальність.

Сам Андрій Левус намагався пояснити, що номер був необхідний для його безпеки. А одним з головних аргументів було те, що в готельному номері тривалий час відбувалися наради "соратників по Майдану". Хоча від кого вони ховалися, вже будучи при владі, зрозуміти важко.

Також, зі слів Андрія Левуса виходило, що заяву про надання житла він підписав мало не під примусом. Тобто працівники апарату ходили та запитували: кому житло, він і погодився. А квартиру в Києві, яку його дружина придбала в березні 2013 року, не доходили руки відремонтувати. До кінця 2017 року, коли він нарешті відмовився від дармового готельного номера. А потім продали і ту квартиру.

Засідання продовжиться 11 вересня.

Новини за темою: ВАКС обрав запобіжний захід і вилучив паспорти в ексдепутата Левуса

Раніше глава САП Назар Холодницький заявляв, що його відомство перевіряє п'ятьох колишніх народних депутатів у зв'язку з незаконним відшкодуванням коштів за оренду житла. "Із загальної суми збитку в 4,4 млн гривень, відшкодовано 1,5 млн гривень в добровільному порядку", - підкреслив Холодницький.

Нагадаємо, 17 грудня 2019 року детективи НАБУ також повідомили екснардепу про підозру (при цьому ім'я народного обранця не вказувалося, - Ред.). За даними слідства, протягом грудня 2014-жовтня 2018 років він незаконно отримав з державного бюджету компенсацію витрат на оренду номера в готелі "Київ" у сумі 738,74 тисячі гривень нібито за те, що не мав власного житла в столиці. Пізніше детективи встановили, що насправді власне житло в столиці у народного депутата було і він свідомо приховав цей факт.Loading...