live

"Ексміністр ДНР", якого "вивела" СБУ, вже давно залишив ОРДО, - ЗМІ

Згідно з публікаціями у соцмережі, він з 2014 року проживає на контрольованій українським урядом території

Ігор Івакін Facebook

Колишній так званий "міністр вугільної промисловості ДНР" Ігор Івакін, якого Служба безпеки України нібито вивезла з тимчасово непідконтрольної території, насправді залишив окуповану територію Донбасу понад 5 років тому. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на сторінку Івакіна у Facebook та місцеві ЗМІ.

Згідно з повідомленням, сьогодні, 29 січня, СБУ повідомила, що у ході спецоперації вивела Ігоря Івакіна на підконтрольну українській владі територію і отримала від нього "корисну інформацію" про вплив Російської Федерації на незаконні збройні формування. Проте кілька джерел свідчать, що "ексміністр" ще з 2014 року проживає на контрольованій українським урядом території.

Як зазначається, у соцмережі на сторінці Івакіна зазначено, що чоловік мешкає в Маріуполі. Крім того, з цієї ж сторінки випливає, що в червні 2014 року, коли він мав би обіймати посаду в ОРДЛО, він перебував у Києві. У грудні того ж року – публікував фото з Маріуполя і писав, що у Донецьку не був з вересня.

"Я не беру участь ні в яких терористичних організаціях, в тому числі в ДНР. Резюме, заяви на цю посаду не писав. Про своє призначення я дізнався вже в будівлі Донецької ОДА. Будь-яку діяльність в рамках ДНР не вів. Близькі мені люди знають, що наскільки я був проти насильства на Майдані, настільки ж я проти насильства на Донбасі", - написав сам Івакін.

Ігор Івакін Facebook

Крім того, у серпні 2014 року Ігор Івакін писав, що перебуває у Донецьку. Інших публікацій з окупованої території на сторінці чоловіка немає. Профіль чоловіка досі активний, він викладає фото і відео, зроблені на вільних територіях України.

Ігор Івакін Facebook

Також повідомляється, що у 2016 році Івакін розповідав про свою причетність до волонтерської діяльності – встановлення протиосколкової плівки в учбових і лікувальних закладах Маріуполя. Про цей проєкт також писали місцеві ЗМІ, які називали Івакіна волонтером громадської організації "Всеукраїнське об'єднання "Патріот України". Офіційно в Україні зареєстрована лише одна організація з такою назвою. Її керівниця Ганна Майборода зазначила, що її організація не має відношення до маріупольців.

Ігор Івакін з відкритих джерел

"Українська правда" звернулась по коментар до Івакіна у facebook і до пресслужби СБУ, проте відповідь поки не отримала.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що контррозвідники СБУ у ході спецоперації вивели на підконтрольну українській владі територію одного з колишніх "міністрів вугільної промисловості" так званої "ДНР". Зазначалося, що псевдопосадовець регулярно відвідував засідання "уряду ДНР" та брав активну участь у формуванні внутрішньої політики "профільного міністерства". Після усунення з посади зловмисник розпочав у "ДНР" власний бізнес, намагався дистанціюватись від роботи в "уряді" псевдореспубліки та розмірковував над поверненням на підконтрольну українській владі територію.Loading...
Loading...
Loading...