live

Екскерівництво оборонного заводу зірвало поставки дефіцитних боєприпасів для ЗСУ, - СБУ

Екскерівництво провідного заводу імпортувало застаріле обладнання на 1,7 мільйона доларів СБУ

Посадовці імпортували із-за кордону верстати, що фактично виявилися металобрухтом

Служба безпеки України запідозрила колишнє керівництво одного з провідних казенних науково-виробничих об'єднань в розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах, що завдало суттєвої шкоди обороноздатності держави. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Як зазначається, чиновники імпортували з-за кордону верстати на 1,7 мільйона доларів, які фактично виявилися металобрухтом. Зокрема, керівництво об’єднання підписало завідомо збитковий договір із закордонним постачальником. У результаті цього до країни було імпортовано застаріле, технологічно несправне та невідповідне умовам контракту обладнання. 

"Більшість із завезених верстатів були виготовлені ще в 20-х роках минулого століття. Відповідно вони мають значний ступінь зносу і взагалі не призначені для виготовлення патронів необхідного калібру", - зазначили в пресцентрі. 

Таким чином дії посадовців призвели до зриву низки поставок дефіцитних боєприпасів для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.

У результаті цього в межах кримінального провадження, розпочатого за частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінально кодексу України, одному із колишніх керівників науково-виробничого об’єднання повідомлено про підозру. Вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу. 

Нагадаємо, нещодавно детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру трьом особам у вчиненні злочину, в результаті якого інтересам держави завдано 2,2 млн грн збитків. 

 

Loading...