Ексголові "Укравтодору" Славоміру Новаку висунули у Польщі офіційне звинувачення

Колишнього чиновника підозрюють у вимаганні грошей в обмін на контракти та відмиванні коштів

Славомір Новак

Ексочільника "Укравтодору" Славоміра Новака доставили до польської прокуратури та висунули звинувачення в керівництві організованою злочинною групою, що отримувала вигоду від корупції. Про це повідомляє PAP.

Зазначається, що Новака підозрюють у вимаганні та отриманні грошей в обмін на надання приватним підприємцям контрактів на будівництво і ремонт доріг в Україні, а також у відмиванні коштів, отриманих під час цього. Зокрема, йдеться про отримання 1,3 млн злотих (майже 300 тис. євро).

Крім того, ймовірно, Новак підбурював лікаря Медичного військового інституту у Варшаві, щоб той надавав медичні довідки, якими він виправдовував свою відсутність на роботі в Україні.

Нагадаємо, вчора, 20 липня, у Польщі ексголову "Укравтодору" Славоміра Новака затримали за підозрою в корупції. Пізніше стало відомо, що НАБУ та САП проводять обшуки в "Укравтодорі" через імовірне розкрадання Новаком коштів міжнародних організацій.

Новини за темою: У НАБУ розповіли, що Новак мав подвійне громадянство

Славомір Новак працював міністром транспорту Польщі, а згодом очолив Державну службу автомобільних доріг України. У вересні 2019 року він подав заяву про відставку тодішньому прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку у зв’язку із закінченням каденції.

Loading...