Директор Інституту нацпам'яті хоче прибрати герб СРСР з пам'ятника "Батьківщина-Мати" в столиці

Батьківщина-Мати

Фото з відкритих джерел

При цьому в установі підкреслили, що демонтувати сам пам'ятник ніхто не збирається

Директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович має намір знести герб СРСР з пам'ятника "Батьківщина-Мати" у Києві до закінчення своєї каденції.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі журналіст Андрій Павловський.

Зокрема, у повідомленні йдеться про те, що Дробович аргументував демонтаж комуністичної символіки з монументу "законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів".

Новини за темою: Дробович: Інститут нацпам’яті посилить боротьбу з російськими фейками

"Прибрати радянський герб зі щита не тільки можливо, але і має бути зроблено за законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів", - сказав він.

Як зазначається, директор Інституту нацпам'яті додав, що це реально зробити з технічної точки зору і що треба "менше хайпу".

"Це цілком можливо, і з технічної точки зору теж. Це ряд процедур, технічних і юридичних, які потрібно виконати. Тут треба менше хайпа. Просто спокійно зробити справу", - пояснив він.

Водночас Дробович пояснив, що чутки про можливе знесення пам'ятнику не є правдивими і зауважив, що це складна і знакова для України архітектурна скульптура.

Новини за темою: В’ятрович відреагував на призначення нового очільника Інституту нацпам’яті

Як повідомлялося раніше, Дробович заявляв, що питання демонтажу комуністичної символіки на скульптурі "Батьківщина-мати" будуть вирішувати з громадськістю.

Також зазначалося, що Інститут нацпам'яті готує цикл лекцій з декомунізації для шкіл.

4 грудня 2019 року Кабінет міністрів України призначив Антона Дробовича головою Українського інституту національної пам’яті.Loading...