Двоє ексберкутівців, яких передали в ОРДЛО в рамках обміну, повернулися до Києва, - адвокат

Колишні "беркутівці" Олександр Маринченко та Сергій Тамтура Facebook-сторінка адвоката Горошинського

Вони стверджують, що хочуть відновити чесне ім'я спецпідрозділу "Беркут"

Ексберкутівці Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які перебували серед числа тих, хто потрапив під обмін утримуваними особами між ОРДЛО та українською стороною, повернулися до Києва і направили звернення до президента Зеленського, голови Верховної Ради Разумкова та генпрокурора Рябошапки.

Текст відповідного звернення опублікував на своїй сторінці у Facebook адвокат ексберкутівців Олександр Горошинський.

Так, у ньому Маринченко та Тамтура заявили, що увесь час їх тримали за гратами за злочини, яких вони не вчиняли, а влада України використовувала їх у якості можливості звітувати перед людьми про те, що хтось з винних у розстрілах на Майдані притягнутий до відповідальності.

Новини за темою: Суд у справі ексберкутівців відвів прокурорів, які клопотали щодо їхнього звільнення для обміну

"Винуватими нас призначив політичний режим, що прийшов до влади шляхом збройного державного перевороту у 2014 році. Увесь цей час керівництво України використовувало нас щоб "звітувати" перед частиною українського народу про притягнення до відповідальності винних у розстрілах протестувальників на Майдані. Це дозволяло цим політикам приховувати справжніх організаторів убивств правоохоронців та мітингувальників у лютому 2014 року", - йдеться у листі.

Як далі стверджують ексберкутівці, у 2019 році їх відпустили під домашній арешт не через обмін утримуваними, а через те, що у прокурорів не вистачило доказів для доведення їхньої провини.

"Лише у 2019 році Святошинський районний суд зважився змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт. І це рішення ніяк не було пов’язане з обміном – воно було мотивовано тим, що "прокурором не доведено обґрунтованість підозри у вчиненні умисних вбивств і замахів на такі вбивства"", - зазначають ексберкутівці.

Водночас Тамтура і Маринченко розповідають, що їхня відмова від участі в обміні між ОРДЛО та українською стороною могла б поставити процес обміну під питання і це начебто було фактором, який змусив їх погодитися на нього.

"Наша відмова від участі в обміні поставила б під загрозу цей обмін загалом. Розуміючи почуття кожного зі списку "на обмін", ми не могли поставити власні інтереси вище інших. Тому були змушені погодитися на участь в обміні. Також ми розуміли, що цей обмін дозволить привернути увагу влади та громадськості до питання об'єктивної оцінки подій 2014 року", - йдеться у заяві.

Причиною повернення до Києва ексберкутівці називають бажання встановити правду та "відновити чесне ім'я спецпідрозділу "Беркут"".

"Правда - це причина нашого повернення до Києва. Протягом п'яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися. Ми і надалі будемо приймати участь у судових засіданнях. Нам нічого приховувати - ми не скоювали злочинів. Ми хочемо відновити чесне ім'я спецпідрозділу "Беркут". Ми хочемо, щоб по-справжньому винні у вбивствах правоохоронців і протестувальників були покарані", - пояснюють вони.

Новини за темою: Ексберкутівці Аброськін і Зінченко після обміну з'явилися на росТБ

Також Тамтура та Маринченко закликали Зеленського, Рябошапку та Разумкова скасувати закон про амністію майданівців та організувати процес неупередженого розслідування подій Майдану за участі експертів.

"Ми закликаємо Президента України, Генерального прокурора України та депутатів Верховної Ради України негайно скасувати закон про амністію майданівців та забезпечити справедливе та неупереджене розслідування подій 2014 року за участі міжнародних спостерігачів та експертів", - заявили ексберкутівці.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Києвом та самопроголошеними "ЛДНР".

Тоді п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані, передали на окуповані території у рамках обміну утримуваними.

Відомо, що у суді у справі проти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут", яких обвинувачують у розстрілах Євромайдану 20 лютого 2014 року, оголосили перерву на понад два місяці – до 17 березня.

Водночас прокурор Олексій Донський, якого тимчасово виключили зі справи про Майдан під час проведення обміну ексберкутівцями, переконаний, що вони знали, що їх відпустять і відправлять на обмін.

Loading...