Дубінський: Судді Голосіївського суду Юрію Мазуру загрожує реальний кримінальний термін за хабар в 200 тис. доларів

Також народний депутат оприлюднив схему сімейного незаконного заробітку судді

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський з відкритих джерел

Вже більше шести років триває чи не найгучніша кримінальна справа №12013110000001043 за фактом заволодіння шахрайським шляхом коштами "Укрсиббанку" в особливо великому розмірі – 2,2 млрд грн. Санкція ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Головними підозрюваними стали власники ЦК "АІС" Дмитро Святаш і Василь Поляков, а також ТОП-менеджмент в особі Олександра Пугача і Олександра Яременка, і кількох директорів.

На даний момент, згідно даних Реєстру судових рішень 90% активів "АІС" заарештовано і передано на відповідальне зберігання АРМА і новому управителю. Однак, таке положення речей, явно не влаштовує ні Святаша, який перебуває у всеукраїнському розшуку, ні Василя Полякова, якому було вручено підозру і обрано запобіжний захід, ні правління "Альфа-Банку", яке має свої інтереси.

Так, за повідомленнями численних ЗМІ, 24 січня була зроблена спроба рейдерського захоплення Центру з продажу автомобілів за адресою провулок Балтійський, 20, який все асоціюють з "АІС". Згідно даних Реєстру судових рішень, об'єкт був заарештований в рамках кримінального провадження. І ажіотаж навколо нього викликаний зараз прямим інтересом "Альфа-Банку", про це повідомив політик Олександр Дубинський.

На думку заступника голови комітету ВРУ Дубінського, правління "Альфа-Банку" брали пряму участь в шахрайських схемах "АІС" з незаконного виведення з іпотеки майна з метою уникнути повернення Святашем та Поляковим боргів "Укрсиббанку". За це йому "понятійно" пообіцяли об'єкт на Балтійському провулку, 20.

Тепер, коли кримінальну справу закінчено і наслідком буде передано в суд, а перед усіма учасниками махінацій нависла цілком реальна перспектива кримінальної відповідальності, "Альфа-Банк" поспішив повернути собі те, що на його думку йому належить.

Для скасування арешту з об'єкта був притягнутий суддя Голосіївського районного суду Києва Юрій Мазур, який за таку послугу імовірно зажадав $ 200 000. Цього виявилося достатньо, щоб закрити очі на той факт, що раніше у цій справі у судді через самовідвід забирали справу, що підтверджується опублікованими політиком матеріалами. При цьому, як зазначив політик, суддя так поспішав скасувати арешт, що забув повідомити сторони і слідчого, прокурора і потерпілого. Результатом стала спроба силового захоплення Центру.

За повідомленнями ЗМІ, 24.01.20 натовп озброєних людей спортивної зовнішності виламавши двері Центру спробували проникнути в будівлю і силовими методами його захопити. При цьому, використовувалися димові шашки і сльозогінний газ. Більше всіх постраждав журналіст, який намагався фіксувати свавілля – йому зламали ноги і даний момент він знаходиться в одній з районних лікарень.

Швидке реагування національної поліції дозволило своєчасно зупинити рейдерське захоплення, 30 нападників були затримані і доставлені в Оболонське районне управління поліції.

Також Дубінський зазначив, що не тільки Юрій Мазур заробляє на незаконних схемах. Так, його батько Юрій Мазур, який раніше обіймав посаду керівника Управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Києві, завдяки своїм зв'язкам організував незаконну схему викупу активів за значно заниженою вартістю. Сестра – Мазур Олена, яка займає посаду завідуючої П'ятнадцятої київської державної нотаріальної контори бере пряму участь у сімейному "бізнесі". Її основна діяльність – реєструвати майно, придбане батьком і його поплічниками, на аукціонах. Також, згідно даних реєстру судових рішень, стосовно неї порушено низку кримінальних справ за незаконні операції з майном.

На даний момент, Державним бюро розслідувань стосовно Юрія Мазура відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем та перевищення службових повноважень, санкція яких передбачає позбавлення волі на термін до 8 років з позбавленням права обіймати посади на три роки. 

Loading...