live

Допомагав будувати "ЛНР": СБУ не знайшла ознак злочину у діях скандального ексрегіонала

Ексрегіонал Володимир Струк Цензор.нет

Голові СБУ Івану Баканову особисто вказували на бездіяльність його відомства

Служба безпеки України не знайшла ознак злочину в діях ексрегіонала Володимира Струка, який активно сприяв створенню так званої "ЛНР".

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Масі Найєм. Він зазначив, що навіть особисто зустрівся з головою СБУ Іваном Бакановим, щоб обговорити кримінальні провадження проти скандального Струка, повідомляє Обозреватель

"Метою нашої зустрічі було донести до керівництва СБУ інформацію про бездіяльність у двох кримінальних провадженнях, фігурантом яких є колишній народний депутат. Мета була досягнута", – написав правозахисник.

Він розповів, що перша кримінальна справа була зареєстрована за фактами причетності Струка до участі у створенні "ЛНР" ще у 2014 році.

"Майже за шість років в цьому провадженні не було повідомлено про підозру жодній особі. Це було мотивовано тим, що в СБУ відсутні достатні докази", – підкреслив Найєм.

Новини за темою: Демагог, фрілансер та некомпетентний чиновник: Як Баканов імітував розслідування справи авіакатастрофи "МАУ" у порушення закону

Друга справа, за його словами, стосується фактів вчинення Струком дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Її зареєстрували вже у 2019 році.

"До двох кримінальних проваджень нами було додано відеозаписи і покази свідків, які підтверджували факт участі Струка у створенні й активній підтримці "ЛНР", проте ніякої активізації досудових розслідувань у цих процесах не настало.

Новини за темою: Бутусов: Богдан і Баканов були відсутні на нараді щодо авіакатастрофи в Тегерані і не повернулися з відпочинку, на відміну від Зеленського

Відповідь за результатами прийому нам надали досить швидко – менш ніж за місяць. У ній нам повідомили, що за результатами лінгвістичної експертизи наданих нами відео жодних закликів до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу в діях Струка встановлено не було", – обурився адвокат.

Нагадаємо, у мережі опублікували запис, на якому нібито очільник СБУ Іван Баканов жорстко розкритикував керівника Офісу президента Андрія Богдана. 

 

 Loading...
Loading...
Loading...