Новини » Події Читать эту новость на русском

Чорнобильську зону відчуження відкрили для туристів, але з обмеженнями

Чорнобильська зона відчуження Укрінформ

Якщо під час проведення температурного скрінінгу хоча б в однієї особи зафіксують підвищену температуру, то у зону відчуження не пустять всю групу

Чорнобильську зону відчуження офіційно відкрили для відвідування туристів в умовах адаптивного карантину.

Про це повідомили в Держагентстві з управління зоною відчуження.

Тепер на території зони відчуження дозволено здійснювати масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні та інші) заходи, наприклад відвідування з метою ознайомлення та з урахуванням заборон, визначених Кабміном.

Зокрема, обов'язковими умовами відвідування зони відчуження є проходження температурного скринінгу під час посадки в автобус до зони відчуження та на КПП "Дитятки", наявність у пасажирів масок або респіраторів, одноразових рукавичок та антисептичних засобів для оброблення рук, а також дотримання соціальної дистанції.

До того ж, до відвідування зони відчуження не допускатимуться особи, які мають температуру понад 37,2, а також ті, хто мають симптоми респіраторних захворювань.

Зазначається, що, якщо під час проведення температурного скрінінгу на КПП "Дитятки" буде зафіксовано підвищену температуру або виявлено особу з ознаками респіраторних захворювань, то всю групу буде не допущено до зони відчуження.

Як пояснив помічник директора ДП "ЦОТІЗ" Кирило Гарник, на період адаптивного карантину діятимуть обмеження на відвідування певних об'єктів - діятиме один маршрут, розрахований на один день - село Залісся, міста Чорнобиль та Прип’ять, об’єкт "Чорнобиль-2", село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС.

Новини за темою: Поліція затримала зловмисників, які намагалися вивезти з Чорнобильської зони 60 кг лосиних рогів

Крім того, є обмеження щодо кількості людей у групі, а саме не більше 10 осіб.

"Для уникнення скупчення відвідувачів пересування маршрутом буде здійснюватися за фіксованим графіком руху від моменту прибуття і до завершення візиту", - додали в агентстві.

Новини за темою: У МВС назвали "можливою диверсією" пожежі в Чорнобильській зоні та Житомирській області

Як повідомлялося раніше, в Україні розроблять план туристичного розвитку зони відчуження.

Loading...