Чорні скриньки літака Ан-26 розшифрували, - нардеп

Літак АН-26 після авіакатастрофи

Фото з відкритих джерел

Розслідування може тривати до 25 листопада, після чого Міноборони має надати готовий звіт

Бортові самописці (чорні скриньки) військового літака Ан-26, який розбився 25 вересня у Чугуєві, розшифрували. Про це повідомила голова підкомітету з державної безпеки та оборони комітету Верховної Ради Ірина Верещук в ефірі телеканалу "Україна 24".  

"Сьогодні нам доповіли, що чорні скриньки було розшифровано. Спочатку були проблеми зі звуком, але зараз все розшифровано. Вже сьогодні приступаємо до оцінки того, що було в чорних скриньках", - зазначила Верещук. 

За її словами, для розслідування катастрофи було створено дві слідчі комісії: по лінії Міністерства оборони та Державного бюро розслідувань (ДБР). Загалом слідство розглядає три версії трагедії:

  • організація польотів неналежним чином;
  • людський фактор (помилка пілотів);
  • технічна несправність.

Також Ірина Верещук додала, що, згідно з регламентом, розслідування може тривати до 25 листопада 2020 року, після чого Міноборони має надати звіт. 

Новини за темою: Слідство поки не відкидає версію теракту на борту Ан-26, - ДБР

Нагадаємо, 25 вересня поблизу міста Чугуєва розбився військовий літак Ан-26, на борту якого перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, серед яких курсанти та представники офіцерського складу. Один курсант-третьокурсник вижив.

За даними ДБР, перевіряють декілька версій трагедії: катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарата; катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем; неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за управління польотами; неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Однак, згодом керівник ГСУ ДБР Максим Борчаковський повідомив, що інформація про відмову лівого двигуна Ан-26 не відповідає дійсності. 

Loading...