live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Чобан: Закриття дитячого тубдиспансеру в Чернівцях загрожує новою епідемією

Чернівецький протитуберкульозний санаторій "Садгора" Фото з відкритих джерел

Організатор руху регіонів України за належне лікування туберкульозу Тетяна Чобан заявила про закриття Чернівецького протитуберкульозного санаторію "Садгора", в якому працює. Про це вона розповіла в прямому ефірі телеканалу NEWSONE.

За її словами, із санаторію вже списали всіх дітей, роботи для дорослих там вже немає. Така ж ситуація відбувається і в Кіровограді (Кропивницькому). Також через те, що уряд вилучив статтю 90 з Бюджетного кодексу, санаторію не надає послуги Національна служба здоров'я.

"У нас сьогодні опечатують приміщення повністю, вивозиться все, що там є. Дітей забрали, місяць хворих малюків не брали. Всіх тих, хто залишився, повиписували. Навіть були такі діти, які проходили профілактику в нашому закладі, а їх батько хворий на туберкульоз. І ці діти зараз повертаються до нього", - зазначила Чобан.

На її думку, туберкульоз набагато гірший і небезпечніший COVID-19. Оскільки навіть якщо інфікована людина плюне на землю, то у відходах залишаться антитіла, якими можна заразитися. При цьому з коронавірусом, на її переконання, такого немає.

Чобан додала, що через пандемію коронавірусу все менше уваги звертається на інші хвороби. Зокрема, вона нагадала, що діти, у яких батьки хворіють на туберкульоз, потребують термінової профілактики. А сьогодні через вузьку спрямованість необхідну допомогу їм можуть вчасно не надати.

Вона вважає, що після епідемії коронавірусу в Україні може початися епідемія туберкульозу. Спеціаліст звернула увагу, що для перемоги над захворюванням потрібно в першу чергу його діагностувати. За її словами, в Україні дітям зараз не проводять якісне обстеження. У минулі роки дітей перевіряли, і знаходили серед них заражених туберкульозом. Таких відправляли саме в санаторії, подібні закритому "Садгора". Завдяки цьому вдавалося стримувати поширення хвороби.

Нагадаємо, з 1 квітня розпочався давно запланований другий етап медичної реформи, який стосується трансформації "вторинки".