Авіакатастрофа на Харківщині: У Міноборони назвали попередню причину трагедії

Катастрофа військового літака АН-26 біля Чугуєва ДБР

У відомстві відкидають версію щодо відмови двигуна

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що, скоріш за все, причиною падіння військового літака Ан-26 стало те, що він зачепився крилом за землю. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

"Усе йшло за планом, літак виконував тренувальні польоти для навчання курсантів. За штурвалом перебував пілот-інструктор, курсанти по черзі сідали у праве крісло поруч з ним для отримання навичок пілотування та керування літаком", - розповів Таран.

За його словами, попередній аналіз дає підстави вважати, що скоріш за все літак зачепився крилом за землю.

"Бортовий самописець зараз знаходиться в літаку, після аналізу інформації, яка там записана, можна буде робити висновки", - зауважив міністр.

Новини за темою: Авіакатастрофа на Харківщині: Біля Чугуєва знайшли ще одне тіло та чорні скриньки літака

Окрім цього, Таран зазначив, що за попередньою оцінкою фахівців з льотної безпеки, сталась відмова одного з датчиків у лівому двигуні повітряного судна. Тобто, відмовив не сам двигун, а один з його датчиків.

Міністр розповів, що двигун літака мав в запасі більше п'яти тисяч льотних годин до чергового ремонту. Літак 1977 року виробництва, тобто йому 43 роки, але машина могла здійснювати польоти ще три роки без поновлення ресурсу. Йдеться і про двигуни, і про сам борт.

Таран зауважив, що упродовж вчорашнього дня літак здійснив шість злетів та п'ять посадок, і мав ще працювати до 23:00. Тобто усе йшло за планом.

"Безумовно, сталася жахлива трагедія, причини будемо з'ясовувати. Остаточні висновки буде зроблено після розшифрування бортових самописців", - підсумував очільник Міноборони.

Новини за темою: Авіакатастрофа АН-26 під Харковом: Пілотом літака був Богдан Кишеня - джерела ZIK

Нагадаємо, у п'ятницю, 25 вересня, близько 20:45 поблизу міста Чугуїв у Харківській області трапилася авіакатастрофа – впав військовий літак Ан-26.

У Командуванні Повітряних сил ЗСУ заявили, що під час падіння військового літака Ан-26 біля Чугуєва Харківської області на борту перебували 27 людей, з них 25 осіб загинули, ще двоє перебувають у важкому стані.

Loading...