live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Авіакатастрофа МН17: Влада Нідерландів таємно опрацьовувала варіант військового втручання

AFP

За даними нідерландських ЗМІ, не виключено, що Австралія була готова теж послати на Донбас тисячу військових

Уряд Нідерландів після катастрофи MH17 на Донбасі влітку 2014 року готував військову операцію. Про це сказано у статті видання De Telegraaf.

Зазначається, що тисячі військових Нідерландів були готові до операції на окупованому Донбасі. Однак в останній момент влада скасувала своє рішення. 

У статі вказано, що після авіакатастрофи прем'єр-міністр Марк Рютте протягом кількох днів виглядав безсильним, бо ситуація з репатріацією загиблих не прояснилася. Водночас представники НЗФ на Донбасі зібрали останки жертв і використовували їх у якості інструмента для ведення переговорів з українською владою. 

За даними De Telegraaf, в кулуарах нідерландської влади таємно опрацьовувався варіант військового втручання. Зокрема, з 20 липня в армійському штабі проходили зустрічі з планування операції на Донбасі.

План полягав у тому, щоб тисяча військових 11 аеромобільної бригади увійшла в район катастрофи MH17 з легким озброєнням, яке б поміщалося в рюкзаках. Передбачалося, що вони самостійно могли б зайняти позиції та утримувати контроль над територією площею 35 квадратних кілометрів. При цьому нідерландські військові мали забезпечити можливість роботи слідчих. Не виключено, що Австралія була готова теж послати на Донбас тисячу військових.

Підготовка почалася 20 липня, очікувалося, що загін буде готовий до відправки до України за 48 годин, а остаточне рішення мало бути оголошено увечері 23 липня.

"Ми всі хотіли зробити це головним чином тому, що масштаби цієї катастрофи справили велике враження на кожного солдата. Я вірив у це. Усі були добре навчені, у мене були супер солдати", - заявив De Telegraaf командир 11 аеромобільної бригади.

Як відомо, пасажирський лайнер зі 298 пасажирами на борту розбився на Донбасі у 2014 році. Усі загинули. Перед судом постануть чотири підозрюваних у збиті літака: три громадянина Росії та один українець. 

Нагадаємо, раніше з'явилися дані розвідки Нідерландів щодо авіакатастрофи

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк заявив, що малайзійський "Боїнг" рейсу МН17 був збитий над Донбасом російським зенітним ракетним комплексом "Бук" 53-ї зенітної бригади збройних сил РФ.
 
Проте вже 11 вересня 2019 року Нідерланди перекваліфікували Володимира Цемаха з ключового свідка на підозрюваного.
Loading...