Аварія Delfi: підйом танкера ускладнюють погода та характер дна

Втім, водну поверхню в районі танкера, де спостерігаються плями мазуту, обробили біосорбентом "Еконадін"

Підготовка до підйому танкера Delfi, який затонув біля одеського пляжу, затягується через погодні умови і характер дна. Про це повідомляє видання "Думська" з посиланням на компанію "Трансшип", дочірня фірма якої, "Краншип", проводить роботи на судні.

Як зазначається, в суботу через хвилювання моря і висоти хвилі 1-1,5 м водолази не змогли приступити до грунтоприбирання танков з боку моря.

Крім того, роботу з руйнування великих каменів за допомогою плавучого крана було виконано тільки частково.

"Ці перешкоди не є просто камінням, що лежать на дні, а кам'яною породою ракушнякового походження. У зв'язку з цим необхідно буде застосовувати додаткове механізоване обладнання для прибирання даної перешкоди, на що може знадобитися додатково кілька днів", - зазначили у компанії.

Новини за темою: Капітану затонулого танкера Delfi призначили покарання

В суботу на борт судна подали повітряні фани і обладнали повітропроводи, після чого було вироблено вентилювання і замивання танків №10 і 16. Водолази обстежили район сухого трюму і головну палубу. Було виявлено дефекти останньої і розроблена технологія їх усунення. Також фахівці визначили рівень води у центральних танках №9, 12 та 15.

Водну поверхню в районі танкера, де спостерігаються плями мазуту, обробили біосорбентом "Еконадін".

Нагадаємо, 18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер "Delfi" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас, 26 липня події навколо танкера "Delfi" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Новини за темою: Забруднене море та сотні тисяч збитків: Чому танкер "Делфі" досі лишається поблизу одеського узбережжя

Пізніше Владислав Криклій повідомив, що знайдено кран, за допомогою якого підніматимуть затонулий біля Одеси танкер "Delfi". Урядовець пообіцяв, що роботи з підйому судна значно інтенсифікуються.Loading...