Апеляційний суд скасував арешт колекції картин Порошенка

Арешт колекції картин Порошенка Фото з відкритих джерел

В цій справі немає обґрунтованої підозри у скоєнні колишнім Президентом кримінального злочину, та відсутні дані про наміри власника майна продати або подарувати заарештовані картини

Арешт колекції картин колишнього Президента Петра Порошенка скасував Київський апеляційний суд. Про це йдеться в матеріалах суду, передають "Українські Новини".

Зазначається, що арешт на майно — 42 картини та одну літографію, які є речовими доказами у кримінальному провадженні, було накладено з метою забезпечення їх збереження.

Адвокат Порошенка Ігор Головань подав апеляційну скаргу, в якій, зокрема, вказав, що в цій справі немає обґрунтованої підозри у скоєнні колишнім Президентом кримінального злочину, та констатував відсутність даних про наміри власника майна продати або подарувати заарештовані картини.

Судді вирішили задовольнити апеляцію, оскільки обшук в музеї імені Івана Гончара був проведений у зв'язку з наявністю невідкладного випадку, про що був складений відповідний протокол обшуку від 26 травня.

Підставою для проведення зазначеного обшуку стала службова записка старшого оперуповноваженого в органах внутрішніх справ підполковника Державного бюро розслідувань Анатолія Савіна.

Окрім цього, прокурор звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на це майно, його задовольнили.

Разом з тим наголошується на відсутності ухвали слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку, не містяться дані про звернення сторони обвинувачення про легалізацію проведення такого обшуку безпосередньо після його проведення.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що ініціатором клопотання не була доведена законність арешту майна, однак слідчий суддя на це уваги не звернув та ухвалив рішення про арешт майна.

Таким чином, вказане рішення підлягає скасуванню з постановленням нового рішення про відмову в задоволенні клопотання прокурора.

Також колегія суддів звертає увагу на ту обставину, що звертаючись з клопотанням до слідчого судді, прокурор Станіслав Папазов зазначив у тексті клопотання, що був проведений саме невідкладний обшук, і просив накласти арешт на майно, вилучене під час невідкладного обшуку, і тільки під час судового засідання в апеляційному суді прокурор Олександр Литвинюк послався на те, що мав місце не обшук, а огляд, зазначивши, що після відмови у задоволенні клопотання про легалізацію обшуку був складений протокол огляду, з легалізацією якого надалі звернувся прокурор.

На думку колегії суддів, такі дії органу досудового розслідування суперечать принципам правової визначеності, є неприпустимими та не можуть бути підставою для арешту майна.

Новини за темою: Виставка картин Порошенка: До Музею Гончара знову нагрянули співробітники ДБР

Нагадаємо, раніше Порошенка викликали в ДБР 29 травня у справі про розмову з Байденом, проте в той день експрезидент України попросив музей Івана Гончара влаштувати виставку картин.

До цього, 26 травня, співробітники Державного бюро розслідувань штурмом взяли будівлю Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара", де п'ятий президент України Петро Порошенко відкрив виставку картин зі своєї сімейної колекції.

Loading...