live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Антоненко заявив, що йому підсунули свідка з хибним алібі

Нібито заступник генпрокурора Чумак радив свідку Єрмілову, як вчинити

Андрій Антоненко (Riffmaster) подав позов до Печерського суду Новое время

ГПУ підіслала свідка Олексія Єрмілова з неправдивим алібі для одного із підозрюваних у вбивстві Шеремета Андрія Антоненка. Про це "24 каналу" повідомив адвокат підозрюваного Станіслав Кулик.

У якості доказу правозахисник навів відповідні документи, які опинились у нього у розпорядженні.

"13 грудня так званий товариш Антоненка Єрмілов у ефірі 4 каналу повідомив, що в день вбивства Шеремета підозрюваний знаходився у нього вдома та вчив його грі на гітарі. Проте згодом поліція спростувала це алібі, а свідок сказав, що помилився у датах. Відтак, алібі виявилося хибним і спричинило хвилю дискредитації Антоненка в інфопросторі.

Свідка з неправдивим алібі для Антоненка підіслала прокуратура. Свідок на допиті 13 січня слідчим органам повідомив, що радився щодо надання інформації поліції із заступником Генерального прокурора Віктором Чумаком. А потім той самий Чумак продовжив строк досудового розслідування ще на 4 місяці, коли інші відмовлялись продовжувати. Думаю, свідок не міг напряму відверто казати, що його підіслала прокуратура. Але ж не може бути аж отакий збіг", – зазначив Кулик.

Про це йдеться у стенограмі до протоколу додаткового допиту, щодо того, що Єрмілов таки радився з Чумаком. Втім, нібито проігнорував вказівку і першочергово надав коментар ЗМІ замість надання показань слідчим органам.

"Багато журналістів сконтактувалися і я так відмовлявся, поки я не проконсультувався з Віктором Чумаком, що мені робити, куди йти. Ну, він порадив йти до слідчого і давати (показання – ред.), але я вирішив, що треба це заявити. Щоб не було потім, що мовчав кілька днів, потім з'явився, щоб не було потім ніяких інцидентів", – сказав Єрмілов.

Водночас зазначається, що заступник Генпрокурора відмовився прокоментувати, чи дійсно він радив, як діяти Єрмілову.

"Я не коментую кримінальні провадження, у яких я не є членом групи прокурорів. У цьому я не є", – сказав у коментарі 24 каналу Чумак.

Як зазначає "24 канал", важливим є те, що у стенограмі вказано, що Єрмілов дав перший коментар про хибне алібі Антоненка 4-му каналу, на інформаційну політику якого має вплив Дмитро Добродомов – політичний соратник Віктора Чумака.

"Вони мені написали кілька разів, я перепитав, як мені краще зробити, сказали: "ну скажи, як є", я сказав, як я пам'ятав. Але після ретельної перевірки я не можу підтвердити, що це було конкретно в цей день. Я би й радий був підтвердити, але…", – сказав Єрмілов на додатковому допиті.

Відтак адвокат Кулик наголосив, що показання "хибного свідка" посприяли тому, що Віктор Чумак і продовжив строки досудового розслідування у справі Шеремета ще на 4 місяці.

"Які підстави для продовження? Нібито наявність ризиків, що Антоненко буде переховуватися, впливати на свідків – підшуковувати таких, як Єрмілов, знищувати докази і таке інше. Але не мають бути докази того, що він не буде цього робити. Мають бути докази того, що він буде це робити, але їх немає. До того ж Антоненко має міцні соціальні зв'язки, місце навчання, місце роботи (служби), власне житло та позитивну репутацію. Тож він не може все покинути і переховуватись", – зазначив адвокат.

Натомість заступник Генпрокурора відмовився прокоментувати, чи дійсно неправдиві показання Єрмілова щодо алібі – ключова підстава для продовження строку досудового розслідування.

"Усі підстави викладені у клопотанні", – сказав Чумак.

Раніше повідомлялося, що один із підозрюваних у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Андрій Антоненко відмовився давати свідчення, поки його адвокатів не допустять до матеріалів справи.Loading...
Loading...
Loading...