live
Новини » Події Читать эту новость на русском

АМКУ відкрив справу через дорогі захисні маски

Медичка маска Фото з відкритих джерел

Компаніям-порушникам загрожує штраф до 10% доходу за попередній рік

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило справу проти виробників і постачальників медичних масок, а також аптечних мереж міста Києва, у зв'язку із значним зростанням цін на вироби під час поширення коронавірусу COVID-19. Про це повідомив голова обласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький у Facebook.

За його словами, скарги в АМКУ на подорожчання медичних масок надходять з початку місяця. Він уточнив, що станом на кінець березня одноразові маски в аптеках Києва коштують 24-30 гривень за одиницю.
 
"Ще до виявлення в Україні перших хворих COVID-19 в аптеках столиці почали зникати одноразові медичні маски, а потім і інші різновиди масок. З оголошенням карантину цей товар зник з полиць взагалі, або ж продавався за цінами, які більш ніж у 10 разів перевищували ціни на початку березня", - написав Хмельницький.
 
На думку АМКУ, зростання цін у всіх мережах має всі ознаки узгоджених антиконкурентних дій.
 
Компанії, щодо яких відкрито справу: ТОВ Аптека низьких цін ТМ, ТОВ Аптека низьких цін плюс, ТОВ Столичний медичний альянс, ТОВ Віталюкс, ТОВ Аптекар, ТОВ Сіріус-95, ТОВ Геліантус, ТОВ Аптечне об'єднання Біокон, КП Фармація, ТОВ Аптека низьких цін К, ТОВ Аптека №1 Трансфарм, ТОВ Благодія, ТОВ Лекфарм, ТОВ Аптека АНЦ, ТОВ Аптека НЦ, ТОВ Рецепти життя, ТОВ Цитрус-фарм, ТОВ Альго-Фарм.
 
Постачальник або виробники медичних масок для зазначених підприємств у Києві та Київській області: ТОВ Фірма Технокомплекс, ТОВ Калина медична виробнича компанія, ТОВ Стіролоптфармторг, ТОВ ТД Кампус коттон клаб, ТОВ Вік-А, СП Оптима-Фарм, ЛТД.
 
Зазначається, що у разі доведення порушення, викритим у завищенні цін компаніям буде загрожувати штраф у розмірі до 10% їх доходу за попередній рік.
 
Нагадаємо, вчора, 29 березня, до України з Китаю прибуде ще один літак із гуманітарним вантажем. В Україну доставили партію медичних масок, захисні костюми та інші протиепідемічні засоби.
Loading...