Новини » Події Читать эту новость на русском

25 жовтня – найближча точка, що стосується реінтеграції Донбасу, – політолог Солонтай

Телеканал ZIK

Яка може бути реінтеграція Донбасу з дискусією до сих пір у Верховній Раді про те, чи проводитиме ми вибори в усіх міських, селищних і сільських радах?

25 жовтня – це найближча точка, що стосується реінтеграції Донбасу.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Олександр Солонтай.

Експерт наголосив на важливості проведення місцевих виборів на територіях Донецької та Луганської областей, які підконтрольні Україні, адже за його словами, в деяких місцевих адміністраціях вже 10 років не змінювалася влада.

"25 жовтня – це найближча точка, що стосується реінтеграції. Якщо говорити про якийсь конкретний проєкт, який веде Резніков, то це хороша ініціатива по воді в Маріуполі, це французький кредит… Але питання по відновленню Донбасу є політичне та економічне. Якщо говоримо про реінтеграцію, зовнішні перемовини, – це політичний вектор. Але зовнішня політика йде із внутрішньої політики. То яка може бути політична реінтеграція Донбасу з дискусією до сих пір у Верховній Раді про те, чи проводимо ми вибори в усіх міських, селищних і сільських радах!" – наголосив експерт.

Новини за темою: Україна працює над введенням миротворців ОБСЄ на Донбас, - Резніков

За словами Солонтая, зрозумілою є дискусія щодо Донецької та Луганської обласних рад, щоб з точки зору безпеки та як компроміс політичних сил туди не проводити вибори, а залишити ВЦА.

"Ця дискусія зрозуміла. Але, коли до сих пір під сумнів ставиться, що місто Костянтинівка, де 10 років немає виборів міської ради, або Бахмут, де вже створили ОТГ, немає виборів місцевого самоврядування, то в мене виникає питання: якщо Резніков дійсно хоче робити реінтеграцію, він мав би підняти питання, на мою думку, про те, що ВЦА на рівні області залишається, але на рівні сіл, селищ і містечок, тим більше, в умовах адмінтериторіальної реформи, мають бути місцеві вибори", – підкреслив політолог й наголосив, що людям, які вже 5 років живуть на звільненій території, мають бути повернуті права на місцеве самоврядування.

Новини за темою: ЄС наполягає на повному виконанні Мінських угод – відповідь на мирні ініціативи Медведчука

Як повідомляли, віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Росію не цікавлять непідконтрольні українському уряду території Донбасу.

Додамо, Олексій Резніков раніше назвав умови і дату наступної зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки". За його словами, це може статися після виконання домовленостей попередньої зустрічі, яка відбулася в Парижі в грудні 2019 року, однак не виключив можливості її проведення в серпні.Loading...