Новини » Київ Читать эту новость на русском

"Варфоломій окрилений виборами в США". Що означають слова Вселенського патріарха про УПЦ і митрополита Онуфрія

Протест проти патріарха Варфоломія newsone.ua

Вчора, 26 листопада, в Києві відбувся мітинг проти Константинопольського Патріарха Варфоломія, який в недавньому листі заявив, що глава УПЦ митрополит Онуфрій не є канонічним ієрархом. І повинен підкоритися ПЦУ. Про це повідомляє "Страна.ua".

"Його Високопреосвященство Онуфрій вже не розглядається як канонічний митрополит Київський, але як ієрарх, який проживає в Києві", - йдеться в листі Варфоломія. Також він пише, що "Жодна церква не може бути присутня в межах юрисдикції Церкви України (тобто ПЦУ, - Ред.)". 

Мітинг пройшов на Софійській площі. Люди тримали плакати "Варфоломій - розкольник!". Також його називали "Юдою". 

Обговорюють лист Варфоломія і відомі українці. 

"Я сам, коли прочитав послання Варфоломія зі Стамбула, воно зачіпає мене як громадянина України. Там достатньо в некультурній формі говориться, що такої, як Українська Православна Церква, він не знає і предстоятеля Блаженнішого митрополита Онуфрія вважає звичайним громадянином міста Києва, а не церковним керівником", - заявив в ефірі телеканалу 112 український музикант, лідер групи "Брати Карамазови" Олег Карамазов.

Політолог Юрій Молчанов пов'язує рухи Варфоломія з підсумками американських виборів.

"Боюся, що Варфоломій, окрилений результатами виборів у США, трішечки забув про християнство і про Христа", - сказав він. І нагадав, що в православ'ї, на відміну від католицтва, Константинопольський Патріарх - перший по честі, але рівний за владою, і він не має право оголошувати когось неканонічним.

"Патріарх Варфоломій в даному випадку в історії з УПЦ, можна сказати, цілком перевищує свої повноваження. Мало того, це викликає неоднозначну реакцію у всьому православному світі", - заявив Молчанов.

Відреагував на лист в ефірі ZiK і академік Петро Толочко.

"УПЦ визнана всіма Патріархатами і всіма православними у світі. Так що у нас є Українська православна церква, і Варфоломій разом з Порошенком і патріархом Філаретом створили цю Православну Церкву України або Православну Церкву в Україні. Якщо говорити про суть цієї церкви, то такого бажаного Томосу про автокефалію ми, по суті, не отримали, ми отримали в цьому виді Автокефальної Православної церкви Київського Патріархату церкву, яка чітко підпорядкована на правах екзархату Константинопольському або Стамбульському Патріарху. Вона втратила свою назву - УПЦ, як вони хотіли цього. Вона не має права мати паству за межами своєї країни, Варфоломій заборонив це. Він встановив ставропігію монастирів українських, які будуть підпорядковані прямо Константинопольському патріарху. І вже двір він зробив на базі Андріївської церкви, патріархальний двір. Він, врешті-решт, заборонив варити миро для причастя. І, по суті, ніякої самостійності ця ПЦУ не отримала", - заявив вчений.

"Крім того, вона розпалася відразу ж після її утворення. Патріарх Філарет, зрозумівши, що його обдурили, і обдурили, зрештою, і українців, відмовився від цієї церкви і залишив Київський Патріархат свій в тому статусі, в якому він був. Так що ПЦУ - це, по суті, ця невелика Автокефальна Православна Церква, яка була в Україні до цього, і це все досягнення, які отримала Україна", - вважає академік.

Толочко зазначив, що УПЦ набагато самостійніша у своїх управлінських справах, ніж ПЦУ щодо Стамбульського патріархату.

Раніше повідомлялося, що українці зібралися на Софійській площі в Києві з протестом проти патріарха Варфоломія.

Loading...