У столичному метро запустили потяг, який "навчатиме" громадян фінансової грамотності

Станція метро "Майдан Незалежності" Фото з відкритих джерел

Така ініціатива є частиною кампанії НБУ з протидії платіжному шахрайству

У столичній підземці запустили потяг "Шахрай гудбай", який допомагатиме пасажирам розібратися у фінансовій грамотності. Про це повідомляє пресслужба метрополітену

Згідно з повідомленням, таким чином підприємство вирішило приєднатися до Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству Національного банку України.

Відомо, що арт-поїзд з правилами безпеки безготівкових та онлайн-платежів курсує синьою лінією підземки. Так пасажирам нагадують нікому не повідомляти пін-код своєї картки, також не варто піддаватись на емоції та не відправляти кошти незнайомцям, які телефонують щодо родичів, до детального з'ясування їх місце знаходження. Ці та інші важливі поради, розміщені на інформаційних матеріалах в потягу, який курсуватиме в метро до кінця серпня.

Новини за темою: Через аварію на водогоні частина Києва може залишитися без води

Як зазначається, сьогодні найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні є соціальна інженерія – коли користувачі самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток.

Новини за темою: У Києві на мільйонному хабарі спіймали організатора розкрадання зерна з Держрезерву

"За інформацією Національного банку України минулого року сталося майже 72 тисячі випадків незаконних дій з платіжними картками. 58% із них - в інтернеті. З’явилися й нові сценарії, коли користувачам під виглядом державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток. У підземці ж, як місці масового перевезення людей, пасажирам не варто залишати платіжні картки чи мобільні телефони у задніх кишенях штанів. Також важливо не демонструвати екран пристрою незнайомцям, особливо під час здійснення фінансових операцій", - додали в пресслужбі Київського метрополітену.

Новини за темою: У Києві хвора на сказ кішка покусала чоловіка

Нагадаємо, раніше у КМДА попередили, що з 12 по 25 серпня на низці вулиць Києва буде обмежений або перекритий рух у зв'язку зі зйомками художнього фільму "The Last Mercenary" за участю актора Жан-Клода Ван Дама виробництва компанії Netflix. 

Loading...