Новини » Київ Читать эту новость на русском

У метро Києва вчені знайшли геном чумної палички і невідомі науці мікроорганізми

Дослідження MetaSUB у Київському метрополітені MetaSUB

Геном чумної палички знайшли на станції метро "Контрактова площа"

В рамках міжнародного проєкту MetaSUB (Metagenomics and Metadesign of Subways and Urban Biomes, в перекладі "Метагеноміка і метадизайн метро і міських біомів") учені досліджували метро Києва, де знайшли невідомі науці мікроорганізми, передає "Громадське".

Згідно з повідомленням, разом з Києвом участь у проєкті беруть понад пів сотні міст. У тих населених пунктах, де немає метрополітену, вчені досліджують наземний транспорт: трамваї, електрички тощо.

Вже чотири роки поспіль на різних континентах учасники проєкту 21 червня заходять в наземний транспорт або спускаються в метро і ватяними паличками беруть зразки біоматеріалів з сидінь, лавок, стін, перил ескалаторів та інших поверхонь. Взяті в різних країнах зразки надходять у Нью-Йорк, де в них шукають гени бактерій і вірусів.

Що стосується "мікробного населення" станцій київського метро, то від 10% до 80% геномів у взятих з різних поверхонь зразках виявилися мікроорганізмами, які не вдається ідентифікувати по базах даних.

Однак деякі мікроорганізми ідентифікувати вдалося. Наприклад, на станції метро "Контрактова площа" знайшли геном чумної палички. Така ж "водиться" в наземному транспорті Нової Зеландії та Нігерії.

Новини за темою: У київському метрополітені підрахували збитки через жорсткий карантин навесні

Раніше повідомлялося, що кількість станцій київського метрополітену з 4G збільшилася на шість. Зокрема, інтернет став доступний на станціях: "Університет", "Театральна", "Контрактова площа", "Поштова площа", "Майдан Незалежності" та "Золоті Ворота". До кінця року мережа 4G буде розширена на всі станції.

Loading...