У Києві викрили незаконний конвертаційний центр з обігом понад 15 млрд гривень

В організації схеми брали участь посадовці банків та колишнє керівництво Державної податкової служби

Співробітники Служби безпеки України припинили у столиці роботу масштабного конвертаційного центру, де за час роботи організували обіг коштів на понад 15 мільярдів гривень. Про це повідомляє пресслужба СБУ

Згідно з повідомленням, незаконну діяльність центр проводив протягом 2019-2020 років. За цей час організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм. Таким чином тисячі підприємств, зокрема державних та комунальних, змогли ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах.

Новини за темою: За рік СБУ вилучила зі схронів НЗФ понад 137 кг вибухівки та майже 100 тисяч боєприпасів

Як зазначається, до організації цієї схеми причетні посадовці комерційних банківських установ, а також колишнє керівництво Державної податкової служби. Саме вони давали можливість замовникам оминати систему ДПС автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику та ухилятися від сплати податків.

Правоохоронці провели обшуки в офісах і місцях проживання фігурантів, під час виявили понад 600 печаток фіктивних підприємств, офшорних компаній, нотаріусів, податкових органів, судів та органів місцевого самоврядування.

Новини за темою: СБУ затримала шахраїв, які продавали посади помічників нардепів

Також знайшли установчі документи фіктивних підприємств, документацію щодо їхньої фінансово-господарської діяльності, довіреності, копії паспортів осіб (так званих "фунтів"), на яких здійснювалася реєстрація таких СГД, що підтверджують вчинення злочинів.

Окрім цього, У СБУ уточнили, що цей конвертаційний центр був частиною більш глобального протиправного механізму формування сум податкового кредиту з ПДВ, який блокували раніше у ДПС.

Новини за темою: "Оборудки" на ринку цінних паперів майже на 3 млрд гривень: СБУ викрила зловмисників

Нагадаємо, раніше столичні правоохоронці викрили та припинили діяльність конвертцентру, який діяв на території м. Києва, Київської та Харківської областей під прикриттям підприємства об’єднання громадян з інвалідністю. 

Loading...