У Києві та на Донбасі викрили ботоферми "ДНР"

Наразі особи усіх зловмисників встановлені

Служба безпеки України блокувала у Києві та Донецькій області ботоферми так званої "ДНР", які діяли в інтересах Російської Федерації. Про це повідомила пресслужба СБУ.

"Телекомунікаційні платформи використовувались для створення і просування фейкових акаунтів і спільнот в інтересах РФ та незаконних збройних формувань. За задумом кураторів, масове поширення неправдивої інформації серед українського сегмента мережі "Інтернет" на передодні місцевих виборів мало дестабілізувати ситуацію в країні", - йдеться в повідомленні.

Для реалізації своїх планів, зловмисники використовували сім-картки українських і російських операторів мобільного зв’язку. Гроші за свою "роботу" фігуранти отримували через заборонені російські платіжні системи, їх особи встановлені.

Під час обшуків, слідчі вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання, зокрема, 4 GSM-шлюзи місткістю 32 канали кожен, 4 сім-банки місткістю 128 і 32 канали та 6 VoIP-шлюзів місткістю 32 канали. Також вилучено 8 тисяч SIM-карток, чорнові записи щодо реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували матеріали провокаційного характеру на шкоду інформаційній безпеці України.

Наразі слідчі перевіряють причетність спеціальних та розвідувальних органів так званої "ДНР" та РФ.

Новини за темою: У Києві викрили мережу ботоферм на 3,5 тис. акаунтів

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України виявила та блокувала у Києві та Запоріжжі роботу так званих "ботоферм" РФ. Зловмисники створювали та продавали через заборонені в Україні платіжні системи РФ анонімні віртуальні акаунти для поширення фейкових новин про політичну ситуацію в Україні

Loading...