Новини » Київ Читать эту новость на русском

У Бабиному Яру відкрили аудіовізуальну інсталяцію в пам'ять про жертв масових розстрілів

Інсталяція буде функціонувати 24/7

У вівторок, 29 вересня, у День пам'яті жертв Бабиного Яру у столиці на території урочища відкрили аудіовізуальну інсталяцію "Дзеркальне поле". Про це повідомляє "Українська правда. Життя". 

Згідно з повідомленням, відкриття інсталяції відвідали представники багатьох конфесій та перші особи держави, зокрема, президент Володимир Зеленський. За задумом авторів така аудіоінсталяція дозволить відвідувачам заповідника відчути, через які трагічні події пройшов Київ в минулому.

Як зазначається, частина нової інсталяції розташована на дорозі Скорботи (від вулиці Юрія Іллєнка до пам'ятника "Менора") і на площі біля пам'ятника "Менора". У стовпи уздовж Алеї скорботи до пам'ятника "Менори" вмонтовані 32 динаміка, які створюють звуковий коридор з ефектом хору. З колонок звучать дорослі і дитячі голоси, які перераховують нескінченний список з імен жертв Бабиного Яру.

Новини за темою: Держкіно виділить майже 50 мільйонів гривень на фільм "Бабин Яр"

Окрім цього, відвідувачі зможуть почути фрагменти з мемуарів, свідоцтв, історичних документів, іудейські і християнські релігійні тексти, відомі музичні твори, а також композиції видатних сучасних українських та світових композиторів і виконавців. Слід зауважити, що деякі з творів спеціально написали для проєкту Меморіального центру "Бабин Яр".

Варто зауважити, що інсталяція буде працювати 24/7 і вночі крізь ці отвори буде пробиватися світло, створюючи ефект міражу. Щогодини звучатиме звук, що символізує пам'ять про жертв Бабиного Яру.

"Використання великої кількості незалежних джерел звуку створює аудіоефект, завдяки якому самі джерела розчиняються в сприйнятті слухача. Замість них з'являються об'єкти в просторі, це дозволяє створювати більш глибокі образи і посилювати емоційний враження. Для слухача це проект не про прослуховування музики, а про глибоке емоційне занурення у звуковий простір", – розповів автор ідеї та концепції звукорежисер Максим Демиденко.

Новини за темою: У парку "Бабин Яр" чоловік впав у колодязь, рятувальники провели цілу операцію, щоб його дістати

Нагадаємо, в Україні 29 вересня відзначають День пам'яті жертв Бабиного Яру - одного із найжахливіших символів Голокосту. У ці дні, 29 та 30 вересня 1941 року, в Києві, який захопили нацисти, військові вперше масово розстріляли беззбройне цивільне населення. 

Loading...