live
Новини » Київ Читать эту новость на русском

Сьогодні відбувається безконтрольне імпортування інфекції у столицю, – Кличко закликав посилити контроль

Кличко пов'язує збільшення кількості хворих із евакуацією українців спецрейсами до Києва

Мер Києва Віталій Кличко пресслужба КМДА

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що в Києві відбувається безконтрольне завезення коронавірусу COVID-19, оскільки до столиці спецрейсами прибувають десятки тисяч українців, які можуть бути потенційно інфікованими. Про це він розповів під час онлайн-пресбрифінгу щодо ситуації в Києві в умовах запроваджених протиепідемічних заходів та обмежень, який транслював телеканал ZIK

"У столицю спецрейсами з-за кордну прибувають десятки тисяч українців. Переважна більшість – в аеропорт "Бориспіль". Менша частина – на столичний залізничний вокзал. Рішення про повернення ухвалювало МЗС України, а з проблемою потенційно інфікованих людей на вулиці і загрозою швидкого розповсюдження інфекції столиця, на жаль, залишається сам на сам", - зауважив Кличко.

Окрім цього, він зауважив, що необхідно долучати профільні держоргани до контролю стану здоров'я людей, які приїжджають, та дотримання санітарно-епідеміологічних норм. 

"Я переконаний, всі профільні державні органи повинна підключитися до контролю за станом здоров'я людей, які прибувають. До контролю того, в яких санітарно-епідеміологічних нормах приймають пасажирів в аеропорту. Там уже натовпи і черги. А також – жорстко інформувати людей на кордоні, що всі, хто прилетів, мають 2 тижні перебувати вдома і виключно на самоізоляції, і розуміти, що нестимуть відповідальність за порушення такого зобов'язання. Бо сьогодні складається безконтрольне імпортування інфекції у столицю", - констатував мер.

Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що цілком можливо для контролю самоізоляції громадян будуть залучати дані мобільних операторів

Loading...