Результати виборів у Києві в кращому випадку будуть відомі 28 жовтня, - ТВК

kp.kg

Швидкість підрахунку голосів ускладнює форма нових бюлетенів

Результати виборів у Києві в кращому випадку будуть відомі не раніше ранку середи, 28 жовтня, через те, що форма нових бюлетенів ускладнює швидкість підрахунку голосів. Про це заявив заступник голови Київської міської територіальної виборчої комісії Микола Нілов, передає "ЧЕСНО".

За його словами, у комісій немає подібного досвіду. Протоколи досить великі та складні для заповнення.

Лише на території Києва відкрилися 1105 виборчих дільниць. При цьому по три дільниці у Шевченківському та Солом'янському, а також по одному в Оболонському та Дарницькому районах відкрилися із запізненням.

В цьому році місцеві вибори проходять за новими правилами, закріпленим у Виборчому кодексі. Йдеться про пропорційну систему з відкритими партійними списками.

Зазначимо, голосуючи за Київраду, виборець має вибрати не тільки партію, але й одного з її кандидатів. Всі з них, крім голови списку, закріплені по одному з міських округів. Той кандидат, який одержує більше голосів на окрузі, має більше шансів отримати мандат. Голосуючи за одну з партій, не можна вибирати кандидата від іншої політсили.

У випадку з виборами мера все без змін. Якщо ніхто з кандидатів не отримає 50 або більше відсотків на виборах 25 жовтня, то двоє з них, які отримали найвищий результат, продовжать боротьбу у другому турі.

Новини за темою: Місцеві вибори: Явка по Києву на 13:00 склала 16%

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 25 жовтня, в Києві та двох областях України правоохоронці зафіксували так звану карусель — метод фальсифікації виборів. Опівночі працівники правоохоронних органів почали затримувати автобуси, які розвозили людей по регіонах.Loading...