Навіщо розгортати там ліжка, якщо у відомчих установах є 11 тис. місць? – Кличко відреагував на заяву про створення мобільного шпиталю у Палаці спорту

Віталій Кличко Фото з відкритих джерел

Одначе, мер визнає, що ситуація з поширенням коронавірусу у Києві нині не дуже втішна

Навіщо розгортати додаткові ліжка у Палаці спорту та Виставковому центрі для хворих на COVID-19 киян,  якщо  11 тисяч ліжок знаходяться у відомчих установах, які підконтрольні державі, і де є кваліфікований персонал?    

Таке риторичне запитання поставив в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK міський голова Києва Віталій Кличко.

Мер Києва зауважив, що ситуація з поширенням коронавірусу у столиці є не дуже втішною, однак місто готується до будь-якого сценарію.

"У нас зараз розгорнуто 2800 ліжок. Якщо потрібно, ми зможемо збільшити цю кількість. Але я звернувся і до Кабінету Міністрів, і до міністра охорони здоров’я, тому що до нас приходять такі "меседжі", що ми готові розгорнути і Палац спорту, і Виставковий центр, щоб багато ліжок було. А я ставлю просте, зрозуміле питання: для чого нам це потрібно, коли 11 тисяч ліжок знаходяться у відомчих установах – Академії наук, Міністерстві внутрішніх справ та інших. 11 тисяч ліжок!" – підкреслив Кличко.

Новини за темою: У виставкових центрах та палацах спорту можуть розгорнути додаткові ліжкомісця для хворих на COVID-19, - МОЗ

Ба більше, додав він, що в цих установах є кваліфікований медичний персонал.

"І я кожному, кого хочуть там лікувати, якщо так станеться, що він буде там перебувати під медичним наглядом, ставлю питання: чи йому буде краще лежати у Палаці спорту, чи в палаті зі всім обладнанням. Тому я переконаний, що нам потрібна також допомога, місту Києву, де є найбільша щільність населення, держави і тих ліжок в медичних установах, які знаходяться під контролем держави", – прокоментував Віталій Кличко.

Як повідомляли, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що наразі в лікарнях України, підготовлених на період епідемії COVID-19, хворими або пацієнтами з підозрою на коронавірус зайнято 22 977 ліжок.

У Києві, приміром, у стаціонарах лікується 1761 хворий на коронавірус, з них 29 дітей, 367 пацієнтів – у важкому стані, 621 отримує кисневу підтримку, 31 перебуває під апаратами ШВЛ. Ще 173 пацієнти перебувають в лікарнях із підозрою на коронавірус.  

Тим часом за останню добу по країні зареєстровано 7053 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 — це антирекорд кількості нових хворих за добу. До того ж жоден регіон не готовий до послаблення карантину, а зелених областей всього кілька по країні. Loading...