live

На ремонт вбиралень у школах Києва виділили понад 73 млн гривень, - КМДА

Дві третини коштів витратять на капітальні ремонти

Школа з відкритих джерел

У 2020 році для капітального та поточного ремонту вбиралень в столичних школах виділили понад 73 млн гривень. Про це повідомляє у Facebook пресслужба КМДА.

Згідно з повідомленням, дві третини коштів підуть на капітальні ремонти, а інша частина – на поточні. Зокрема, передбачається повна заміна застарілого сантехнічного обладнання, вентиляції, мереж водопостачання, електричних мереж і каналізації. У КМДА планують відмовитися від підлогових (так званих чаш "Генуя") туалетів, натомість рекомендуватимуть звичайні, якісні унітази, умивальники та іншу необхідну сантехніку.

Як зазначається, рекомендації передбачають окремі вимоги до ремонтних робіт залежно від особливостей дітей. Так, туалети для 1-4 класів повинні обладнати дитячими унітазами та відокремленими перегородками не нижче ніж 1,75 м, а висота раковини не має перевищувати 0,5 м. Для учнів 5-12 класів кожен санвузол має включати окреме приміщення для рукомийників та окреме – для туалетних кабінок. Усі кабінки мають бути розділені перегородками та обладнані дверцятами. У складі санвузла для дівчат облаштовуватимуть окрему гігієнічну кабіну, обладнану унітазом, умивальником, гігієнічним душем.

Окрім цього, передбачені вимоги для оснащення окремих кабін для дітей із інвалідністю. В універсальній кабіні, крім умивальника та унітаза, буде простір для розміщення колісного крісла, поручні, поворотні або відкриті сидіння, дзеркала на відповідній висоті, гачки для одягу, милиць чи іншого приладдя. Така кабіна обов'язково має бути на першому поверсі кожного закладу освіти.

Нагадаємо, раніше у КМДА заявили, що на впровадження системи електронного квитка для оплати проїзду у всіх видах громадського транспорту у Києві витратили близько 504 млн гривень.

Loading...